×

Wyszukaj artykuł

Masz te objawy? Możesz być w ciąży!

Redakcja Pinbook | 22-03-2019 | skomentuj

Masz te objawy? Możesz być w ciąży!

OceńNiektóre kobiety już od początku wiedzą, że są w ciąży. Niektóre – wręcz odwrotnie. Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie u wszystkich wygląda to tak samo, a dodatkowo nie każdy wymieniony tutaj objaw musi być koniecznie jasnym sygnałem ciąży.  Oczywiste jest, że gdy pojawia się taka ewentualność, że możemy nosić dziecko pod sercem, należy zgłosić się do lekarza, który to potwierdzi i dokładnie powie co robić, aby ją utrzymać i by bobas urodził się cały i zdrowy.

  Zobacz także  


Wczesne objawy ciąży mogą być zauważalne np. tylko dla kobiet, które naprawdę się tego spodziewają. Nie zawsze wszystko wiążemy z tym, że rośnie w nas nowe życie. Ale warto być świadomym tego, co może być dla nas wskazówką odnośnie tego, że za kilka miesięcy na świecie powitamy swojego malucha. Tak naprawdę pierwsze objawy możemy odczuwać już około 10 dni po zapłodnieniu. Sprawdź koniecznie!

1. Huśtawki nastrojów

To zdecydowanie pierwszy z najbardziej odczuwalnych objawów ciąży. Wiemy jednak, że hormony w podobny sposób buzują nam również podczas PMS, więc nie musi to koniecznie oznaczać, że niebawem przyjdzie nam wychowywać swojego potomka. Jednak faktycznie podczas ciąży jest to zdecydowanie bardziej odczuwalne. Nagłe histerie, płacz, rozdrażnienie. To normalne, ale prawdopodobnie skończy się, kiedy potwierdzi się, że dorasta w twoim brzuszku maluszek.

2. Zmęczenie

Nagle czujemy się ciągle senne i zmęczone; nie marzymy o niczym innym niż o śnie. To jest zrozumiałe, ale naprawdę – to minie. Za jakiś czas znowu będziemy pełne energii. Tego punktu też nie możemy ściśle łączyć z ciążą. Może to być też np. niedoczynność tarczycy. Warto to zbadać, gdy okaże się, że nie nosimy pod sercem nowego życia.

3. Brak apetytu

Patrzymy na coś, co kiedyś mogłyśmy jeść i jeść bez końca i nagle… Odbiera nam apetyt. Przestajemy mieć ochotę na jedzenie, nie możemy nic w siebie wdusić, a dodatkowo jeszcze przeszkadzają nam zapachy, aż dochodzimy do mdłości. Tak, to może być jeden z symptomów ciąży. Z czasem to przechodzi i możemy dojść do momentu jedzenia śledzi, ogórków kiszonych z lodami i popijania colą.

  Zobacz także  


4. Tkliwe piersi

To kolejny punkt, który nie łączy się aż tak ściśle z byciem w ciąży, ponieważ tkliwość piersi można zaobserwować także przed samą miesiączką. Ale charakterystyczne dla tego, że możemy być w ciąży są pojawiające się na piersiach widoczne naczynka (niebieskie) oraz powiększające się brodawki, wokół których powstaje ciemna obwódka.

5. Brak miesiączki

To punkt, który wszyscy od razu kojarzą ze stanem błogosławionym. Niekoniecznie musi tak być, ale faktycznie w wielu przypadkach już tak po prostu jest. Nie trzeba się na ten temat rozwodzić, ponieważ jest to uwarunkowane budową. Trzeba również pamiętać, że coś może nas zmylić, a mianowicie jest to krwawienie implantacyjne, które podobne jest do okresu, ale informuje nas o zagnieżdżeniu się zarodka w macicy.

Jeśli którakolwiek z nas zaobserwuje u siebie kombinację wszystkich pięciu cech – dobrze byłoby, aby zgłosiła się do lekarza-ginekologa, ponieważ prawdopodobnie po prostu jest w ciąży. Pamiętajcie, aby dbać o siebie! A jakie wy miałyście pierwsze objawy ciąży? Wiedziałyście od razu, czy raczej nie było to oczywiste od samego początku?

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: