×

Wyszukaj artykuł


Co warto zobaczyć w Londynie? Przewodnik po atrakcjach.

Redakcja Pinbook | 03-04-2019 | skomentuj

Co warto zobaczyć w Londynie? Przewodnik po atrakcjach.

Oceń


Londyn to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Europie. Co roku przyjeżdża tutaj około 30 milionów turystów. Nic dziwnego, ponieważ jest tu wiele ciekawych miejsc, które są warte odwiedzenia. Wbrew pozorom – wcale nie trzeba wydać dużej ilości pieniędzy, żeby zwiedzić ciekawe miejscówki.

Londyn to stolica Anglii i Wielkiej Brytanii. Jest to trzecie największe miasto w Unii Europejskiej, a jednocześnie takie, które jest najbardziej zanieczyszczone. Jest także największym miastem w królestwie.

  Zobacz także  


1. Big Ben z Pałacem Westminsterskim

Chyba tego punktu nie trzeba jakoś specjalnie przedstawiać. To jedna z największych atrakcji Londynu – niesamowite przeżycie. Zobaczyć na żywo Wielki Dzwon. Jednocześnie połączone jest z tzw. Houses of Parliament. Tutaj właśnie obraduje parlament Wielkiej Brytanii. Nie można pominąć zobaczenia tego punktu podczas wycieczki do Londynu. Wyjdzie z tego na pewno niezłe selfie!

2. London Eye

Jego pełna nazwa to właściwie… Coca Cola London Eye. Do pełnego obrotu potrzebuje około 30 minut, więc spokojnie idzie się przyzwyczaić do unoszenia, a następnie schodzenia coraz niżej. Z góry można podziwiać absolutnie wspaniałą panoramę Londynu, po drugiej stronie Tamizy doskonale widać Big Bena. Absolutnie warte skorzystania!

3. Buckingham Palace

Tak, w niektórych dniach można wejść do środka, żeby zobaczyć niektóre z pomieszczeń, które znajdują się w „domu królowej”. Ale tylko wtedy, gdy Elżbieta II jest na wakacjach. Ale zawsze można zobaczyć na widowiskową zmianę warty, co jest nie lada gratką. Warto sprawdzać na bieżąco, czy akurat tego konkretnego dnia odbędzie się taka zmiana.

4. Hyde Park

Londyńczycy uwielbiają parki! Są dla nich bardzo ważne. Można przespacerować się po liczącym 150 ha parku, zobaczyć np. fontannę Diany, pod którą spokojnie można odpocząć. W parku tym można również popływać łódkami lub rowerami wodnymi. Dzieciaki uwielbiają się tam bawić, a londyńczycy zaczynają tutaj swoje drugie życie wylegując się na trawie i odpoczywając po ciężkim dniu w pracy.

  Zobacz także  


5. Picadilly Circus

Znany z tego, że na zaokrąglonym budynku wyświetlane są gigantyczne reklamy. To punkt, który widać nawet z samolotu! Stąd niedaleko jest również do Soho czy China Town. Wszystko naprawdę warte zobaczenia. Przy Picadilly Circus jest codziennie wiele ludzi – mieszkańców Londynu, a także turystów. Najpiękniej wygląda jednak pod wieczór. Możecie się tam przejechać Double-decker bus, czyli popularnym czerwonym autobusem.

6. Tower Bridge

Kolejny pocztówkowy punkt, który warto odwiedzić, kiedy zdecydujemy się na podróż do Londynu. Niższym poziomem możemy przejść z jednej strony Tamizy na drugą. Wejście na wyższy poziom jest płatne, ale zdecydowanie tego warte. Podłoga tam jest szklana, więc można obserwować z góry ludzi, przejeżdżające pojazdy, a przy odrobinie szczęścia – trafimy na moment, w którym podnosi się most, a statki przepływają pod naszymi nogami.

7. Muzeum Madame Tussauds

Czyli innymi słowy – muzeum figur woskowych, w której możemy obejrzeć sylwetki sławnych ludzi. Niesamowite, kiedy możesz zrobić sobie zdjęcie z Marilyn Monroe albo The Beatlesami.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: