×

Wyszukaj artykuł

Niebezpieczna luka

Korzystasz z WhatsAppa? Możesz stać się ofiarą

Redakcja Pinbook | 19-11-2019 | skomentuj

Korzystasz z WhatsAppa? Możesz stać się ofiarą

Fotografia poglądowa

OceńWhatsApp pozostaje jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na rynku – przypomnijmy, że od pewnego czasu aplikacja należy do Facebooka. Internetowy gigant poinformował, że w WhatsAppie istnieje błąd krytyczny, który może zagrozić bezpieczeństwu użytkowników. Lukę wykorzystać można za pomocą specjalnie spreparowanego pliku o rozszerzeniu .mp4. Okazuje się, że po otworzeniu takiej wiadomości możemy mieć spore problemy.

  Zobacz także  


Luka może przede wszystkim umożliwić ataki DoS na urządzenie z aplikacją. Te z kolei mogą uniemożliwić połączenie z siecią lub zakłócić prawidłowe działanie aplikacji. To jednak niestety wierzchołek góry lodowej.

Zaktualizuj WhatsAppa

Błąd sygnowany jest kodowym numerem CVE-2019-11931 i dotyczy wersji aplikacji numer 2.19.274 na Androida oraz 2.19.100. na system iOS. Błąd w teorii może pozwolić nawet na zdalne wykonywanie kodu. Co to oznacza dla zwykłego użytkownika? Może on praktycznie stracić panowanie nad urządzeniem które zostanie zmuszone do wykonywania poleceń osoby trzeciej. Warto więc już dziś zaktualizować aplikację – zwłaszcza jeśli jesteśmy jej aktywnymi użytkownikami. Warto też zachować ostrożność podczas otwierania plików nieznanego pochodzenia.


Wszystko na temat:

Technologia Aplikacje Internet Wszystkie tagiKomentarze: