×

Wyszukaj artykuł


Co robić w domu?

Koronawirus i siedzenie w domu. TOP 6 sposobów na wypełnienie sobie czasu

Redakcja Pinbook | 16-03-2020 | skomentuj

Koronawirus i siedzenie w domu. TOP 6 sposobów na wypełnienie sobie czasu

Zdjęcie poglądowe

Oceń


Koronawirus zbiera coraz większe żniwa. Największe ognisko epidemii obecnie znajduje się m.in. we Włoszech. I chociaż w Chinach i Korei powoli wzrost zachorowań hamuje – nie ma się co oszukiwać, że to, co działo się tam miesiąc temu, nie będzie miało miejsca w Polsce. Dlatego już teraz wprowadzono pewnego rodzaju rozporządzenia, a wszyscy politycy apelują, żeby w miarę możliwości pozostać w domu. Rozpoczęło to akcję #zostanwdomu, którą można obserwować w social mediach. Niektórzy jednak nie są z tego faktu zadowoleni i ignorują fakt, że jest to robione dla dobra ogółu. Motywują to jednak faktem, że nie wiadomo co można robić przez 2 tygodnie w domu, a szczególnie gdy ma się w domu dzieci.

  Zobacz także  


No to w takim razie mamy kilka pomysłów, które mogą pomóc rozwiązać ten problem. Co można przez 2-3 tygodnie fundować w domu sobie i innym domownikom?

1. SPA

Na co dzień wszyscy jesteśmy zabiegani, a ta sytuacja daje nam jasny sygnał do tego, że powinniśmy zwolnić i wyhamować. Dlatego właśnie doskonałym sposobem na zaznanie spokoju, odcięcie się od niezbyt pozytywnych informacji, które napływają z całego kraju, polecamy domowe SPA. Wystarczy napuścić wody do wanny, posiłkować się olejkiem eterycznym, solami do kąpieli, maseczkami, olejkami na włosy… Generalnie wykorzystać wszystko to, na co nie mamy czasu na co dzień.

2. Gry i zabawy planszowe

No kto nie lubi dobrej partyjki w jakąś ciekawą grę planszową? No chyba nie ma takich osób! To świetny sposób na spędzenie wieczorów. A żeby urozmaicić ten punkt, to jeśli macie dzieci – spróbujcie samodzielnie stworzyć jakąś grę. Opracujcie planszę na kartkach, spiszcie zasady… Zajmie wam to trochę czasu i dzieciaki z pewnością nie będą się nudziły.

3. Książki

Na pewno macie stosik książek, który czeka na to, żeby w końcu sukcesywnie go zmniejszać. Do tej pory nie mieliście na to czasu? No więc teraz możecie to nadrobić. A jeśli macie sprzęt elektroniczny do czytania książek – koniecznie musicie zaopatrzyć się w nowości książkowe, co by się wam nie nudziło. Kocyk, herbatka i przyjemny wieczór z książką? Może być coś lepszego?

4. Filmy i seriale

Macie braki w kinematografii? Ulubiony serial czeka na was z nowymi odcinkami od dłuższego czasu? Wygodnie ułóżcie się na kanapie albo łóżku, nakryjcie ciepłą kołdrą, zróbcie sobie gorącą czekoladę, weźcie przekąski i oglądajcie do woli. To na pewno doskonałe rozwiązanie – nie zauważycie nawet jak zleci wam czas. Chcecie konkretnych poleceń filmów i seriali? Chcecie sięgnąć po nowy tytuł? Spójrzcie co mamy dla was w naszej zakładce filmy i seriale.

  Zobacz także  


5. Kurs internetowy

To również doskonały sposób na spędzenie czasu. Możecie wykorzystać go na podnoszenie swoich kwalifikacji. Jest sporo kurów online, których możecie się podjąć. Może chcielibyście nauczyć się nowego języka? A może od zawsze marzy wam się nauka programowania? Internet na pewno oferuje wam takie możliwości.

6. Gry komputerowe

Jeśli nie przepadacie za graniem w gry planszowe, to gry na konsolę czy komputer mogą wam urozmaicić czas w taki sam sposób. Możecie zajrzeć do sklepów internetowych z grami i zakupić to, co was interesuje. Jeśli nie jesteście pewni czy jakaś gra będzie dobra na wasz komputer – możecie sprawdzić to w naszej zakładce gry.

Pamiętajcie, że to czas, w którym musimy pokazać jak bardzo odpowiedzialni jesteśmy i musimy pokazać, że jesteśmy SPOŁECZEŃSTWEM. To, co teraz dzieje się w Polsce, to nie są ferie, to nie są dodatkowe wakacje, to nie jest czas na bieganie po sklepach czy barach. Nie bez powodu kina, szkoły i inne miejsca są zamknięte. Jeśli wszyscy konsekwentnie, w miarę możliwości, będziemy przebywać w domu – mamy szansę wygrać z koronawirusem.

Wszystko na temat:

Kino Gry Wszystkie tagiKomentarze: