×

Wyszukaj artykuł

Co grozi użytkownikom?

Microsoft oficjalnie kończy wsparcie dla systemu Windows 7

Mateusz | dnia: 17-01-2020 | skomentuj

Microsoft oficjalnie kończy wsparcie dla systemu Windows 7

Fotografia poglądowa

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


To koniec pewnej epoki! Po 10 latach Microsoft zdecydował się na zakończenie okresu wsparcia dla swojego systemu operacyjnego Windows 7. Warto zaznaczyć, że popularna okienka w tej odsłonie przez wielu uznawane są za jeden z najlepszych systemów operacyjnych w historii. Wsparcie systemu zakończyło się 14 stycznia 2020. Microsoft poinformował o tym za pośrednictwem swojej strony internetowej: 

  Zobacz także  


Po 10 latach, w dniu 14 stycznia 2020 r. okres wsparcia dla systemu Windows 7 dobiegł końca. Wiemy, że zmiany mogą być trudne, dlatego jesteśmy tu, aby pomóc: doradzimy, co zrobić dalej i odpowiemy na pytania dotyczące zakończenia wsparcia.

Co to oznacza dla użytkowników Windowsa 7? Przede wszystkim muszą się oni liczyć ze znacznymi utrudnieniami – warto jednak dodać, że ich komputer będzie nadal w pełni sprawny.

Co oznacza wycofanie wsparcia?

Microsoft w pełni informuje użytkowników Windowsa 7 o konsekwencjach wycofania wsparcia dla systemu operacyjnego:

Począwszy od 14 stycznia 2020 r. Twój komputer z systemem Windows 7 będzie nadal działał, ale firma Microsoft nie będzie już świadczyć następujących usług:pomoc techniczną dotyczącą jakichkolwiek problemów, aktualizacje oprogramowania, aktualizacje zabezpieczeń i poprawki.

Firma zachęca także do przesiadki na najnowszą wersję popularnych okienek – Windowsa 10. W oficjalnym komunikacie znajdziemy również wzmiankę o potencjalnych zagrożeniach, które płyną z dalszego używania Windowsa 7.

Możesz nadal korzystać z komputera z systemem Windows 7 bez stałego instalowania aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń, jednak zwiększy to ryzyko infekcji wirusami i złośliwym oprogramowaniem

Co należy teraz zrobić? Najrozsądniejszą opcją rzeczywiście wydaje się rozważenie przesiadki na Windowsa 10. Warto rozważyć także zakup nowego sprzętu.

 

Źródło: microsoft.com


Wszystko na temat:

Internet Komputery Microsoft Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz