×

Wyszukaj artykuł


Pierwsza Komunia Święta

Wierszyki, życzenia oraz kartki na Pierwszą Komunię Świętą

Redakcja Pinbook | 12-12-2019 | skomentuj

Wierszyki, życzenia oraz kartki na Pierwszą Komunię Świętą

Fotografia poglądowa

Oceń


Życzenia na Komunię

Pierwsza komunia święta to prawdziwe wydarzenie wśród katolików. Uroczystość ta pozwala dzieciom po raz pierwszy przyjąć Eucharystię, czyli krew i ciało Chrystusa pod postacią chleba. Większość rodziny towarzyszy dziecku w tej uroczystości, jest to bowiem ogromne wydarzenie duchowe. Utarło się, że to dzień, w którym dziecko dostaje również prezenty od swoich bliskich, aby lepiej zapamiętało ten moment. Warto złożyć dzieciom piękne życzenia z okazji Komunii. To muszą być wzruszające życzenia, które nawiązują do wiary chrześcijańskiej – dziecko musi bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że jest to jedno z najważniejszych wydarzeń duchowych, których doznaje ze strony kościoła.

Wierszyki na Komunię

Wierszyki komunijne mogą być świetne do wpisania dedykacji w książce lub zapisania ich w specjalnej kartce, którą decydujemy przekazać się z tej okazji dziecku. Jeśli ktoś jest zdolniejszy – może ułożyć taki wierszyk samodzielnie, aby zaskoczyć malucha. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość – wtedy z pomocą przychodzi Internet, który proponuje wiele różnych możliwości w kwestii wierszyków na Komunię.

Kartki na Komunię

W okresie komunijnym pojawiają się one w każdym większym sklepie. Kartki na Pierwszą Komunię Świętą są doskonałym pomysłem na uzupełnienie swojego prezentu. Dzięki nim dziecko zawsze będzie mogło wrócić do tego dnia pamięcią i ciepło go wspomnieć. Jest to bowiem jedno z ważniejszych duchowych przeżyć w ich życiu. Trzeba jednak pamiętać, że aby się w taką kartkę wyposażyć – należy kupić ją dużo wcześniej, bowiem gdy zaczynają się Komunie sprzedają się one bardzo szybko.

 

  Zobacz także  

Video dnia:
Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz