×

Wyszukaj artykuł

Atrakcje Kielce - nie tylko Jaskinia Raj i Góry Świętokrzyskie

Redakcja Pinbook | 20-09-2019 | skomentuj

Atrakcje Kielce - nie tylko Jaskinia Raj i Góry Świętokrzyskie

hotelkongresowy.pl

OceńKielce to piękne miasto, które położone jest w środkowo-wschodniej części Polski, w Górach Świętokrzyskich, nad Silnicą. Oprócz przepięknych gór jest tutaj do zobaczenia jeszcze więcej pięknych miejsc, zabytków do odwiedzenia i kilku ciekawych punktów, które sprzyjają turystom. Mowa tutaj m.in. o Kadzielni czy Pałacu Biskupów Krakowskich. Nikt nie może odpuścić sobie wizyty w Kielcach, ponieważ to może być niesamowite i niezapomniane przeżycie. Jest tam co robić, to wspaniałe miejsce i z pewnością każdy w Kielcach wypocznie. Jeśli nie jesteście fanem chodzenia po górach – znajdziemy wam alternatywę!

  Zobacz także  


Wspaniała wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Nie da się tego pominąć. Wspaniale byłoby wybrać się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Trasa nie jest trudna, ale faktem jest, że gołoborze trochę utrudnia nam pracę. Mimo wszystko, kiedy wspinamy się na górę – czekają na nas wspaniałe widoki. Samo wejście może być niesamowicie ekscytujące – szczególnie, kiedy wybieracie się większą grupą. Nie powinno się pomijać tego punktu, kiedy wybiera się do Kielc. Czeka również na was Pierścienica – szczyt o wysokości 367 m n.p.m. Stąd właśnie rozpiera się cała panorama na Kielce. Całe szczęście macie wyciąg!

Ulica Henryka Sienkiewicza – reprezentacyjna i piękna

Przechodzi przez nią czerwony szlak miejski i podążając nim można zobaczyć zabytkowe i ciekawe turystyczne miejsca Kielc. Trochę zabytków, a trochę nowoczesności miesza się właśnie w tym miejscu – stare zabudowania, a także współczesne centrum handlowe. To wspaniałe miejsce na pieszą wycieczkę, więc pozwólcie sobie na spacer ponad kilometrową ulicą, co będzie dla was bardzo przyjemne, zapewniamy.

Odwiedźcie rezerwat przyrody Kadzielnia!


Obejmuje on Skałkę Geologów, czyli najwyższą część wzgórza Kadzielnia. Tutaj przechodzi czerwony szlak miejski, ale to nie jedyny jaki tu prowadzi – są dostępne również niebieski i zielony szlak. Przede wszystkim doskonale widać tutaj proces geologiczny, który zachodził na świecie – zjawiska tektoniczne, mineralizacyjne i formy krasowe. Nie może was tutaj zabraknąć, po prostu. Tym bardziej, że nieopodal rezerwatu możecie liczyć na takie atrakcje jak udostępniona w 2012 roku Podziemna Trasa Turystyczna.

  Zobacz także  


Jaskinia Raj – któż o niej nie słyszał?

Obowiązkowy punkt w waszej wyprawie do Kielc! Jest niesamowita już od samego początku, kiedy to oczom turystów ukazują się takie widoki jak mnogość stalaktytów, stalagmitów czy stalagnatów. Głównie z tego właśnie słynie ta jaskinia, która kiedyś nie była dostępna dla turystów. Pamiętajcie jednak, że w środku temperatura jest bardzo niska, więc niezależnie od tego, czy wybieracie się tam latem – musicie mieć ze sobą ciepłe kurtki.

Kieleckie Centrum Nauki Kopernik

Czyli Energetyczne Centrum Nauki, gdzie pojawia się wiele interaktywnych wystaw, eksponatów i pokazów. Można się tam wiele nauczyć poprzez zabawę i kierowane jest to raczej dla starszych dzieci – chociaż wiadomo, że każde jest inne i na pewno najlepiej wiecie, czy dana atrakcja spodoba się waszemu dziecku. Głównym założeniem było przedstawianie tego, co dotyczy źródeł energii. 28 stanowisk do niesamowitej zabawy. Rozważnie dobierajcie godziny, żeby z daną grupą zdążyć zobaczyć wszystko!

Jeśli macie więcej czasu polecamy Geopark!

To park edukacyjny, który z pewnością spodoba się waszym dzieciom. Właśnie tutaj należy rezerwat przyrody Kadzielnia, a także Podziemna Trasa Turystyczna o której wcześniej pisaliśmy. Ale tych atrakcji jest znacznie więcej m.in. Centrum Geoedukacji czy Ogród Botaniczny. Warto sobie to dokładnie sprawdzić, żeby wybrać się ze swoimi pociechami. Bawiąc – uczy!

Dokładnie przejrzyjcie noclegi w okolicy abyście mogli być pewni, że znajdziecie najlepszy dla siebie, za który nie przepłacicie!

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: