×

Wyszukaj artykuł


E-różaniec na nadgarstku

Kiedy kościół spotyka technologię – smartwatch dla wierzących

Redakcja Pinbook | 18-10-2019 | skomentuj

Kiedy kościół spotyka technologię – smartwatch dla wierzących

Materiały prasowe

Oceń


Wiele osób zarzuca kościołowi staroświeckość i niepodążanie za duchem czasu. Wiele nowinek technicznych zdaje się jednak temu zaprzeczać. Niedawno pisaliśmy o e-tacach i możliwości płacenia w kościele kartą. Teraz na rynku debiutuje gadżet, którego hasłem promocyjnym jest hasło Click to Pray (kliknij, aby się pomodlić). Dzięki Watykanowi zadebiutował niedawno e-różaniec. Ma być on katolickim odpowiednikiem coraz bardziej popularnych smartwatchy.  Gadżety z kategorii wearables nie są już niczym nowym – coraz odważniej wkraczają one do życia ludzi. 

  Zobacz także  

Video dnia:Właśnie w tym swoich szans upatruje Stolica Apostolska. Na rynku debiutuje eRosary – smartwach w formie dziesiątki różańca, który łączy się z aplikacją zainstalowaną na smartfonie użytkownika. 

E-różaniec – inteligentny gadżet dla wierzących

Czym jest eRosary? To tak naprawdę inteligenta opaska wykonana z 10 koralików z agatu i hematytu spiętych krzyżem. W ich wnętrzu kryje się zaawansowana elektronika, która łączy się z zainstalowaną w telefonie aplikacją. W celu jej uruchomienia należy przeżegnać się ręką, na której znajduje się e-różaniec. Do wyboru mamy wówczas trzy opcje modlitwy: standardową, różaniec kontemplacyjny i wersję tematyczną – ta ostatnia ma być regularnie rozwijana. Co ciekawe, eRosary spełnia także wszystkie najpopularniejsze funkcje smartwatchy. Gadżet zmierzy nasz puls i będzie wyświetlał raporty związane z aktywnością fizyczną. Za jego pośrednictwem uzyskamy też dostęp do multimediów.

  Zobacz także  


E-różaniec – cena i dostępność

Za sprzęt odpowiada świetnie znana miłośnikom elektroniki firma Acer. Jej najnowszy katolicki gadżet można nabyć chociażby w Stolicy Apostolskiej. Zakupu dokonać można także za pośrednictwem włoskiego Amazona. Urządzenie jest wodo i pyłoodporne, a jego jednokrotne ładowanie (za pomocą dołączanej stacji) starcza na około 4 dni. W tej chwili urządzenie nabyć można za około 99 euro (ok. 425 złotych). 

Wszystko na temat:

Technologia Internet Kościół Wszystkie tagiDodaj komentarz