×

Wyszukaj artykuł


Kenia - kraina niezapomnianych wrażeń

Redakcja Pinbook | 03-04-2019 | skomentuj

Kenia - kraina niezapomnianych wrażeń

Oceń


Zakładając ciepłą kurtkę i chroniąc się przed deszczem wielu z nas marzy o tropikalnych wakacjach w nieznanych rejonach świata. Najpopularniejsze kierunki wiodą nas do ciepłych krajów w basenie Morza Śródziemnego. Chcąc opuścić choć na chwilę Stary Kontynent rzadko myślimy o podróży do krajów afrykańskich. Wiele z nich zasługuje jednak na uwagę turystów. W tym gronie warto wyróżnić Kenię, która łączy w sobie wszystko co najpiękniejsze na Czarnym Kontynencie.

  Zobacz także  


Położenie to zaleta!

Kenia to kraj we wschodniej Afryce, który ma do zaoferowania odwiedzającym różnorodne atrakcje. Możemy zarówno korzystać z plaż nad Oceanem Indyjskim na wschodzie, jak i odwiedzić malownicze Jezioro Wiktorii na zachodzie kraju. Afrykańska dżungla i sawanna przyciągają miłośników natury z całego świata. Kenijskie Safari pozwala na podziwianie żyraf, antylop, słoni, hipopotamów i wielu innych wspaniałych zwierząt i roślin w ich naturalnym środowisku. Równikowy klimat monsunowy zapewnia stałą wysoką temperaturę cały rok. Warto jednak udać się do Kenii szczególnie zimą, gdy u nas panują mrozy w Afryce doświadczyć możemy upalnej pory suchej, która rozpieszcza miłośników wysokich temperatur.

Nieznany ląd wschodniej Afryki

Poza wspaniałą fauną i florą Kenia oferuje inne atrakcje turystyczne. Na uwagę zasługuje przede wszystkim miasto Mombasa – centrum turystyczne kraju. Zobaczyć w nim możemy chociażby Fort Jesus, który wpisany jest na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Odważni mogą udać się na lot balonem nad rezerwatem przyrody lub udać się na wyspę Walsini. Miłośnicy nurkowania mają szansę z bliska zobaczyć rafę koralową, a ciekawi kultury zyskują szanse odwiedzenia wioski Masajów lub Samburów. Zainteresowani sportami ekstremalnymi mają natomiast szansę uprawiać trekking na Górze Kenia. Malowniczo położony kraj oferuje więc wiele – wulkany, dżunglę, góry, sawannę, ocean, miasta i ciekawą kulturę.

  Zobacz także  


Przygotuj się na podróż i wysoką temperaturę

Przed wyjazdem do Kenii warto się odpowiednio przygotować i zaopatrzyć w niezbędne przedmioty. Warto zabrać ze sobą przede wszystkim letnie ubrania, nakrycia głowy i dobre buty. Miłośnicy krajobrazów i fotografii powinni pamiętać o lornetce i aparacie. Warto zaopatrzyć się w walutę – szylinga kenijskiego. 100 szylingów kosztuje niespełna 4 złote. Przed podbojem Kenii musimy się też zaopatrzyć w wizę – możemy ją nabyć na lotnisku po przylocie, płacąc dolarami lub euro.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kenia uchodzi za kraj niebezpieczny – jednak tylko pozornie. Zastosowanie się do kilku prostych zasad uchroni nas przed nieprzyjemnościami. Przede wszystkim nie warto zbliżać się do zorganizowanych grup na protestach lub targach. Powinniśmy także unikać podróży w głąb kraju na własną rękę. Przed podróżą należy także przejść odpowiednia szczepienia, a już na miejscu unikać wody z niepewnych źródeł – najlepiej pić jedynie butelkowaną. Piękny kraj kusi swoim niezbadanym urokiem i stosunkowo niską ceną – tygodniowa wycieczka kosztuje już około 4000 złotych.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: