×

Wyszukaj artykuł


Atrakcje turystyczne w Katowicach. To musisz zobaczyć!

Redakcja Pinbook | 18-09-2019 | skomentuj

Atrakcje turystyczne w Katowicach. To musisz zobaczyć!

Oceń


Katowice to miasto, które leży w południowej części Polski, w województwie śląskim. To jeden z głównych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Któż nie zna Katowic, chociażby z „Katowice nocą...”. Do zobaczenia w tym silnie uprzemysłowionym mieście jest naprawdę wiele – między innymi Spodek, kościół Mariacki, siedziba NOSPR czy zabytkowe osiedle Nikiszowiec. Jeśli wybieracie się tam w jakimś celu – czy to biznesowym, czy typowo wycieczkowym to musicie wiedzieć co warto zobaczyć. Dlatego mamy dla was listę rzeczy, które chcemy wam polecić. Jeśli zdecydujecie się zobaczyć którekolwiek z listy – dajcie nam znać!

  Zobacz także  


Piękne widoki w środku i na zewnątrz

Mowa o Muzeum Śląskim, które w środku pomieściło mnóstwo pięknych i ciekawych rzeczy. Jest ogromne, a usytuowane zostało 14 metrów pod ziemią – w danej kopalni węgla. Można zobaczyć malarstwo – zarówno sztukę całkiem współczesną, jak i dawniejsze dzieła. W innej części znajdują się wystawy, które są interaktywne. Można więc zobaczyć jak przebiegała wojna, a także jak wygląda dalsza część historii Śląska. Również dzieci nie będą się tutaj nudziły – o nie również zadbano. No i coś, co musicie zrobić na zewnątrz – warto wjechać szybem „Warszawa II” na wysokość 47 metrów, aby obejrzeć piękną panoramę. Dojrzycie nawet Spodek, jeśli traficie na ładniejszą pogodę!

Dawniej dla górników kopalni

Osiedle to jest wspaniałym pomnikiem historii. Wybudowano je dla górników kopalni zwanej „Giesche”. Co najciekawsze – to osiedle nadal jest zamieszkiwane, więc z pewnością samochody i małe szyldy sklepów osiedlowych kontrastują z tą ciemną, czerwoną cegłą i odbierają nieco uroku, ale… dosłownie trochę. To osiedle jest po prostu piękne i fantastycznie, że można się tam wybrać, aby zobaczyć coś tak wspaniałego.

  Zobacz także  


Żeby zająć dzieci i samemu odpocząć

Doskonale się w tym celu nada Dolina Trzech Stawów – jak sama nazwa wskazuje, wiadomo, że znajdują się tam stawy. Ten park (bardzo wielki) ma do zaoferowania wiele ciekawych rzeczy m.in. place zabaw, wypożyczalnie sprzętu np. deskorolek czy rolek. Inni mogą spokojnie wędkować, śmigać na kajaki albo uprawiać jakikolwiek inny wodny sport, który jest dozwolony w stawach. No po prostu trzeba tu przyjść, jeśli tylko chce się odpocząć. Przespacerujcie się tutaj i podziwiajcie, bo jest co!

Perła Katowic – przepiękny rynek

Na pewno was zaskoczy, ponieważ to nie jest rynek w Zamościu, ani w Poznaniu. Większość zabudowań powstało około XIX wieku, ale potem zburzono je w czasach PRL. Ciągnie się tutaj również mnóstwo trakcji i torów tramwajowych, które przecinają niemalże cały rynek. A latem pojawiają się tutaj palmy i leżaki, co kompletnie zaskakuje podróżnych. Nagle z Katowic robi się śródziemnomorska miejscowość – przynajmniej z wyglądu, bo do morza raczej im ze Śląska daleko.

To co? Jesteście zdecydowani na to, aby odwiedzić piękne Katowice? Dajcie znać czy się wam podobały!

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz