×

Wyszukaj artykuł

Katolickie VOD

KATOFLIX - chrześcijańska odpowiedź na Netflix?

Patrycja | dnia: 08-03-2020 | skomentuj

KATOFLIX - chrześcijańska odpowiedź na Netflix?

screen ze strony katoflix.pl

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Kiedy wydaje się wam, że widzieliście już absolutnie wszystko – okazuje się, że świat może nas jeszcze zaskoczyć. W kwestii platform VOD mamy już Netflixa, HBO, a także kilka innych stron, z których można korzystać na tej zasadzie. Do tego grona dołączyła strona katoflix.pl, której przewodzi hasło „Vide Opera Dei!” czyli „Oglądaj Dzieła Boże!”. Jak można się domyślić – dostępne do obejrzenia są tam filmy, które poruszają tematykę chrześcijaństwa.

  Zobacz także  


Twórcami Katoflixa jest Studio Katolik, czyli niewielka firma produkcyjna, która jest własnością Zgromadzenia Zakonnego Salwatorianów. Od ponad 20 lat zajmują się ewangelizacją, a miejscem szerzenia katolicyzmu jest Internet.

KATOFLIX – co to jest?

Będzie to miejsce, w którym znajdą się filmy, które mają za sobą nieść pewne wartości. Mają zmuszać do myślenia. Mają być one motorem do zmian w życiu. Jak powiedział br. Leszek Szura SDS dla portalu Deon.pl:

Chcemy umożliwić legalny dostęp do produkcji filmowych zarówno fabularnych, jak i dokumentalnych, które poruszają tematy wiary, sensu życia czy historii życia świętych, a także takich, które niosą uniwersalny i wartościowy przekaz oraz pobudzają do myślenia

To nie ma być miejsce, gdzie po prostu znajdują się filmy, które można legalnie obejrzeć. Mają być to również produkcje, których do tej pory w Polsce nie było. Chcą zagwarantować swoim widzom łatwiejszy dostęp do filmów, które były wcześniej trudno dostępne.

Na tę chwilę ze stroną katoflix.pl współpracują m.in. „Kino Świat” czy „Goya Producciones”. Na platformie pojawił się film „Nieplanowane”, który jest nazywany przez Deon.pl „najgłośniejszym dziełem ubiegłego roku”.

  Zobacz także  


Twórcy zapowiadają również, że wykorzystując swoje zaplecze techniczne zamierzają tworzyć cykl recenzji i wywiadów, które poświęcone będą poszczególnym filmom, ludziom ekranu czy też wydarzeniom. Pierwsze odcinki cyklu „Vide Opera Dei!” dostępne są już na YouTube.

Zamierzacie skorzystać z takiej platformy z filmami, które poruszają taką tematykę?

Wszystko na temat:

Filmy Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz