×

Wyszukaj artykuł


Gadżet dla kierowców

Jaki wideorejestrator kupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Redakcja Pinbook | 18-03-2020 | skomentuj

Jaki wideorejestrator kupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Fotografia poglądowa

Oceń


Wszędobylskie technologie nie oszczędziły branży motoryzacyjnej – gadżety i komputery pokładowe stały się nieodzownym elementem nowoczesnych aut. Zwiększają one bezpieczeństwo i poprawiają komfort jazdy. Niektóre z nich posiadają także unikalne funkcje – przykładem są tutaj wideorejestratory. Mowa oczywiście o popularnych kamerkach samochodowych, które znajdują się na wyposażeniu coraz większej liczby polskich kierowców. Wielu zmotoryzowanych zastanawia się także nad kupnem tego rodzaju sprzętu. Jak wybrać odpowiednią kamerkę? Czym kierować się przy wyborze wideorejestratora? Jakie kryteria powinny być nadrzędne podczas takiej inwestycji? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie z powyższych pytań. 

  Zobacz także  

Video dnia:



Przede wszystkim zadać sobie należy jedno podstawowe pytanie – po co mi wideorejestrator? Odpowiedzi na to może być co najmniej kilka. Największa liczba kierowców wskazuje na możliwość zarejestrowania niebezpiecznych zdarzeń drogowych – może się to okazać pomocne na przykład przy określeniu winnego lub sprawie o odszkodowanie.

Funkcje kamerek samochodowych

Pierwszą i podstawową funkcją wideorejestratorów jest (jak sama nazwa wskazuje) rejestrowanie obrazu wideo. Dzisiejsze kamerki nagrywają w wysokiej rozdzielczości i oferują rejestrowanie obrazu z przodu i tylu pojazdu (niektóre z nich używane są nawet zamiast lusterek wstecznych samochodu). Większość z nich zaopatrzona jest także w prędkościomierz czy czujnik cofania. Wideorejestratory coraz częściej posiadają też funkcję łączności bezprzewodowej – przekazują więc bezpośrednio obraz na ekran naszego urządzenia mobilnego czy telefonu. Odpowiednio zamocowana i skonfigurowana kamerka może znacząco wpłynąć na komfort naszej jazdy i sprawdzi się podczas niespodziewanych drogowych zdarzeń. Za jej pomocą można także upamiętnić wyjątkowo malownicze trasy, które przyjdzie nam pokonywać za kierownicą.

  Zobacz także  


Jesteśmy już w sklepie lub przeglądamy internetowy asortyment. Naszym oczom ukazują się dziesiątki wideorejestratorów i kamer samochodowych. Jak jednak wybrać najlepszą? To pytanie spędza sen z powiek nie tylko początkującym. 

Wideorejestrator – na co zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności oczywiście warto zwrócić uwagę na cenę – do zakupów przystąpić należy bowiem rozsądnie i ze z góry zaplanowanym budżetem (być może jednak warto będzie nieco dopłacić za sprzęt z wyższej półki). Ważnymi parametrami są także rozdzielczość i płynność nagrywania, które w największym stopniu przekładają się na jakość rejestrowanego obrazu. Dokładnie zapoznać się należy także z parametrami obiektywu (jakością jego wykonania, rodzajem soczewki czy kątem jego widzenia), które wybrać należy wedle własnych preferencji i wymagań. Przydatne może się okazać zainwestowanie w sprzęt obsługujący tryb nocny i tryb monitorowania parkingu – w przypadku nowoczesnych rozwiązań trzeba się jednak liczyć z nieco wyższą ceną. Pamiętajmy też o niezbędnych akcesoriach – przydadzą się na pewno filtry obiektywu, adapter USB czy uchwyt samochodowy. 





Wszystko na temat:

Motoryzacja Technologia Wszystkie tagi



Dodaj komentarz