×

Wyszukaj artykuł


Zmiana pseudonimu?

Jak zmienić nick na PlayStation 4?

Redakcja Pinbook | 16-05-2020 | skomentuj

Jak zmienić nick na PlayStation 4?

Fotografia poglądowa

Oceń


PlayStation 4 to wciąż jedna z najchętniej wybieranych platform do gier w historii. Już teraz wiemy, ze pod koniec tego roku doczekamy się kolejnej generacji konsoli Sony. Zanim to jednak nastąpi nadal miliony graczy zasiadać będą przed PS4. Większość z nich stara się być na wirtualnych polach bitwy raczej anonimowa – ukrywają oni swoją prawdziwą tożsamość za nickami i pseudonimami, które widoczne są dla innych graczy na przykład podczas rozgrywek sieciowych. Pseudonimy te można jednak edytować. Jak to zrobić? Poniżej znajdziecie poradnik, który znacząco ułatwi to zadanie. 

  Zobacz także  


Nasz nic możemy zmienić na dwa sposoby – zarówno poprzez przeglądarkę internetową, jak i z poziomu konsoli. Pamiętać należy, że zmiany nicku bezpłatnie dokonać można tylko raz. Kolejne zmiany kosztują od 5 (dla abonentów PlayStation Plus) do 10 euro (dla pozostałych użytkowników.

Zmiana nicku przez przeglądarkę

Nasz pseudonim możemy zmienić za pośrednictwem przeglądarki. W tym celu należy oczywiście zalogować się na stronie Sony i przejść pod zakładkę „Profil PSN”. Teraz wystarczy obok naszego obecnego nicku znaleźć i kliknąć opcję „Edytuj”. Następnie zatwierdzamy chęć zmiany pseudonimu i wpisujemy nowy (zatwierdzamy go lub modyfikujemy, jeśli jest używany przez innego gracza). Teraz wystarczy postępować zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie.

Zmiana nicku z poziomu konsoli

Nasz pseudonim możemy także wyedytować bezpośrednio z poziomu PlayStation 4. Po włączeniu urządzenia wybieramy nasz profil i przechodzimy do zakładki „Ustawienia”. Teraz wybieramy kolejno „Zarządzanie kontem” - „Informacje o koncie” – „Profil” i wybieramy „Identyfikator online”. Teraz wprowadzamy nowy pseudonim i sprawdzamy jego dostępność (możemy też skorzystać z wyświetlanych podpowiedzi). Teraz zatwierdzamy zmiany i kierujemy się wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. 


Wszystko na temat:

Technologia PlayStation Poradnik Wszystkie tagiKomentarze: