×

Wyszukaj artykuł


To proste!

Jak zmienić hasło domowego Wi-Fi?

Redakcja Pinbook | 23-03-2020 | skomentuj

Jak zmienić hasło domowego Wi-Fi?

Fotografia poglądowa

Oceń


Dziś internet to wszechobecna technologia, która na stałe gości w niemal każdym domu. Prawie wszyscy posiadamy routery i bezprzewodowe domowe sieci Wi-Fi, które pozwalają nam na szybkie i bezproblemowe łączenie się z siecią za pośrednictwem wielu urządzeń. Z takiego rozwiązania korzystać mogą między innymi smartfony, telewizory czy laptopy. Dbanie i odpowiednie zabezpieczenie swojej domowej sieci jest kluczowe – z niechronionej mogą korzystać nasi sąsiedzi czy inne osoby postronne. Jak temu zapobiec i jakie hasło ustawić? Oto krótki poradnik, który powinien rozwiać wasze wątpliwości. 

  Zobacz także  

Video dnia:Zmienianie hasła Wi-Fi raczej za każdym razem wygląda podobnie – nawet jeśli korzystamy z usług różnych operatorów i routerów. Ustalając silne hasło trzeba też pamiętać o kilku żelaznych zasadach.

Zarządzanie hasłem domowego Wi-Fi

Niemal zawsze w pierwszej kolejności należy odwiedzić stronę dostawcy naszego internetu. W tym celu zazwyczaj należy wpisać w adresie przeglądarki adres IP, który znajduje się chociażby w instrukcji. Następnie należy się zalogować do panelu użytkownika (domyślnymi loginem i hasłem są zazwyczaj admin / admin). Następnie odnaleźć należy zakładkę lub menu odpowiedzialne za konfigurację sieci bezprzewodowej. To tam najczęściej odnajdziemy możliwość samodzielnego ustalenia nowego hasła naszej sieci bezprzewodowej – procedura wygląda identycznie na smartfonie (resetu hasła można dokonać więc za pośrednictwem telefonu). Jakie powinno być hasło? Przede wszystkim trudne do odgadnięcia – powinno zawierać małe i wielkie litery oraz znaki specjalne. Warto jednak wybrać takie hasło, które bez problemu zapamiętamy. Nowe hasło warto też gdzieś sobie zapisać – może się przydać na przykład podczas odwiedzin znajomych, którzy będą chcieli skorzystać z naszej sieci. 


Wszystko na temat:

Internet Technologia Poradnik Wszystkie tagiDodaj komentarz