×

Wyszukaj artykuł

Zabezpiecz swoje konto EA

Jak zmienić hasło na Origin?

Redakcja Pinbook | 05-06-2020 | skomentuj

Jak zmienić hasło na Origin?

Fotografia poglądowa

OceńDziś gracz komputerowy musi się liczyć z mnogością różnego rodzaju platform i aplikacji, które toczą ze sobą rywalizację na rynku wirtualnej rozrywki. Najpopularniejszy jest oczywiście Steam, któremu w ostatnich miesiącach po piętach zdaje się deptać Epic Games. Ważnym dla wielu graczy deweloperem jest także Electronic Arts, które ma swoją własną aplikację – Origin. Za jego pośrednictwem możemy kupować i uruchamiać gry EA – możliwe jest także skorzystanie z abonamentu EA Acces (na konsolach i PC). Nic więc dziwnego, że takie konto dla wielu graczy jest wręcz oczkiem w głowie. Dziś pokażemy jak lepiej je zabezpieczyć. 

  Zobacz także  


W pierwszej kolejności warto zadbać o weryfikację dwustopniową. Na Origin możemy logować się za pośrednictwem weryfikacji mailowej lub poprzez aplikację uwierzytelniającą. Ważną rolę (jak wszędzie) odgrywa także odpowiednie hasło).

Zmiana hasła na Origin

Pierwszym krokiem do zmiany hasła jest oczywiście zalogowanie się na swoim koncie EA (najwygodniej zrobić to za pośrednictwem przeglądarki internetowej). N astronie głównej sklepu klikamy teraz nasz awatar (prawy górny róg) i wybieramy opcję „Ustawienia konta”. Teraz należy przenieść się do zakładki „Bezpieczeństwo” i kliknąć „Edytuj” obok opcji „Bezpieczeństwo konta”. Teraz musimy potwierdzić swoją tożsamość (jeśli używamy weryfikacji dwuetapowej). Po poprawnym uwierzytelnieniu zostaniemy przeniesieni do okna dialogowego, które umożliwi nam zmianę hasła. Teraz wystarczy wpisać stare i nowe hasło – pamiętać przy tym należy o wszystkich zasadach tworzenia bezpiecznego hasła. Od tej pory logować się możemy za pomocą nowego kodu dostępu. 

Masz ochotę się rozerwać i szukasz ciekawego filmu na wieczór? Może coś z kina akcji? Serdecznie polecamy między innymi filmy Kickboxer, Uprowadzona 3 i Najlepsi z najlepszych.


Wszystko na temat:

Technologia Poradnik Internet Wszystkie tagiKomentarze: