×

Wyszukaj artykuł


Ważna informacja dla graczy

Jak zmienić hasło na Steam? Zabezpiecz swoją bibliotekę

Redakcja Pinbook | 14-05-2020 | skomentuj

Jak zmienić hasło na Steam? Zabezpiecz swoją bibliotekę

Steam

Oceń


Aplikacja Steam jest doskonale znana niemal każdemu miłośnikowi gier wideo. Za jej pośrednictwem możemy nabywać nowe gry i programy, i budować swoją bibliotekę ulubionych tytułów. Profile najbardziej zapalonych graczy często warte są tysiące dolarów – nic więc dziwnego, że konta Steam są łakomym kąskiem dla złodziei, oszustów i naciągaczy zajmujących się phishingiem. W sytuacji zagrożenia konta (na przykład po otrzymaniu maila o nieautoryzowanej próbie logowania) warto zmienić hasło – zachęcamy do tego również profilaktycznie, przynajmniej raz na pół roku. Jak zmienić nasz kod dostępu do aplikacji?

  Zobacz także  


W pierwszej kolejności warto oczywiście uruchomić aplikację Steam i zalogować się na nasze konto. Pamiętać należy, że do zmiany hasła potrzebujemy naszego „starego” kodu dostępu. 

Zmiana hasła na Steam

Pierwszym krokiem powinno być teraz przejście do zakładki „Steam”, którą znajdziemy w lewym górnym rogu aplikacji. Teraz przejść należy do działu „Ustawienia”. Następnie odnaleźć i wybrać musimy ścieżkę „Konto” i „Zmień hasło lub tajne pytanie”. Naszym oczom ukaże się wówczas kreator zmiany hasła, w którym wybrać należy opcję „Chcę zmienić hasło” i kliknąć „Dalej”. Teraz jesteśmy zobligowani do podania starego hasła – wówczas wysłany zostanie do nas mail z kodem potwierdzającym. Przepisujemy go i wpisujemy nowe hasło. Jeśli wszystko jest w porządku, nasze nowe hasło powinno od tej pory działać. 


Wszystko na temat:

Technologia Internet Poradnik Wszystkie tagiKomentarze: