×

Wyszukaj artykuł

Bezpieczne korzystanie z aplikacji

Jak zmienić hasło na Spotify? Nie daj się złodziejom kont

Redakcja Pinbook | 28-05-2020 | skomentuj

Jak zmienić hasło na Spotify? Nie daj się złodziejom kont

Spotify

OceńDziś niemal każdy aktywny użytkownik internetu korzysta z dodatkowych aplikacji. Na wielu urządzeniach mobilnych, komputerach czy telewizorach znaleźć można aplikacje do streamingu filmów, seriali i muzyki. Jednym z najpopularniejszych jest Spotify, którego używać można za darmo. Ogromna część użytkowników decyduje się jednak na plan premium, który za opłatą umożliwia korzystanie bez limitów ze wszystkich opcji serwisu. Nic więc dziwnego, że takie opłacone konta stały się łakomym kąskiem dla złodziei i oszustów. Jak zabezpieczyć swoje konto? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

  Zobacz także  


Jednym ze sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa konta jest oczywiście stworzenie silnego i unikalnego hasła, które warto co jakiś czas zmieniać. Spotify daje też opcję zresetowania zapomnianego kodu dostępu.

Zmiana hasła na Spotify

W pierwszej kolejności należy oczywiście się zalogować i przejść do zakładki „Konto”. Tam znajdziemy opcję „Zmień hasło” – teraz wystarczy wprowadzić stare i dwukrotnie nowe hasło. Wszystko to należy zatwierdzić. Nieco bardziej skomplikowana jest procedura resetowania hasła. W tym celu musimy przejść pod adres www.spotify.com/pl/password-reset/ i wpisać tam nasz adres użytkownika lub adres mailowy. Na skrzynce pojawi się wówczas wiadomość, która pozwoli na zresetowanie utraconego hasła. Pamiętać należy o wszelkich zasadach tworzenia silnych i bezpiecznych haseł – zwłaszcza, że użytkownicy premium mają często przypisane do konta swoje karty płatnicze. 

Jesteś fanem muzyki? Szukasz filmu z genialnymi utworami i świetnym brzmieniem? Polceamy La La Land, West Side Story lub Les Miserables


Wszystko na temat:

Poradnik Internet Aplikacje Wszystkie tagiKomentarze: