×

Wyszukaj artykuł

Zabezpiecz swój profil

Jak zmienić hasło na Facebooku?

Mateusz | dnia: 11-05-2020 | skomentuj

Jak zmienić hasło na Facebooku?

Fotografia poglądowa

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Niemal każdy z nas ma dziś profil na jednym z portali społecznościowych. Oczywiście najpopularniejszym z nich pozostaje Facebook, na którym oficjalnie istnieją już ponad dwa miliardy kont. Nic więc dziwnego, że przez lata internetowy gigant stał się także łakomym kąskiem dla różnego rodzaju oszustów i naciągaczy. Nie do końca bezpieczne są też nasze konta – warto więc od czasu do czasu zmieniać hasło i zadbać o wielostopniową weryfikację. Jakiś czas temu pisaliśmy o zasadach tworzenia bezpiecznego hasła. Dziś dowiemy się, jak zmienić je na niebieskim portalu społecznościowym.

  Zobacz także  


W pierwszej kolejności należy oczywiście zalogować się na swoje konto i przygotować stare i nowe hasło. Procedura różni się w zależności od wersji wizualnej Facebooka, z której korzystamy.

Zmiana hasła na Facebooku

Zacznijmy od klasycznej wersji Facebooka. Najpierw rozwinąć należy menu, które znajduje się w prawym górnym roku – następnie wybieramy ścieżkę „Ustawienia” - „Bezpieczeństwo i logowanie” – „Zmień hasło”. Obok ostatniej z tych opcji znajdziemy funkcję „Edytuj”. Po jej wybraniu należy wpisać dotychczasowe i nowe hasło – całość zatwierdzamy przyciskiem „Zapisz zmiany”. Na „nowym” Facebooku zmiana hasła jest równie prosta. Wystarczy w prawym górnym roku odnaleźć ścieżkę „Ustawienia i prywatność” – „Ustawienia” - „Bezpieczeństwo i logowanie.”. Znajdziemy tam opcję „Zmień hasło” i funkcję „Edytuj”. Procedura wygląda dokładnie tak samo – wprowadzamy stare i nowe hasło. Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie wprowadzonych zmian. Hasło na Facebooku warto zmieniać przynajmniej raz na pół roku.


Wszystko na temat:

Technologia Facebook Internet Poradnik Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz