×

Wyszukaj artykuł

Jak zmienia się ciało kobiety podczas ciąży?

Redakcja Pinbook | 06-05-2019 | skomentuj

Jak zmienia się ciało kobiety podczas ciąży?

OceńCiąża to niesamowity czas w życiu każdej kobiety – w końcu przygotowuje się w ten sposób do wydania na świat potomstwa. Malucha, który będzie wymagał do nas wiele czasu, miłości i skupienia. Nie jest tajemnicą, że ciało kobiety w ciąży bardzo się zmienia. U każdej przyszłej mamusi będzie wyglądało to zupełnie inaczej. Warto jednak poruszyć niektóre kwestie, które u wielu będą podobne.

  Zobacz także  


1. Włosy

Niektóre kobiety skarżą się, że nagle ich włosy stały się słabsze niż były wcześniej. Inne zaczynają mieć piękną, bujną czuprynę. U jednych nasila się przetłuszczanie włosów – u innych znika. Hormony szaleją i u każdej z nas może się to odbić inaczej. Jedne będą dostawały w prezencie same najlepsze cechy, inne natomiast będą traciły to, co było dobre. Trzeba być więc przygotowanym zarówno na to, co dobre i to, co złe. Ale będzie warto, kiedy tylko maluch przyjdzie na świat.

2. Twarz

Skóra sucha będzie sucha jeszcze bardziej, ale za to ta ze skłonnościami do bycia tłustą – będzie powoli przybierała idealną kondycję. To również kwestia zupełnie indywidualna. U niektórych kobiet mogą ponownie zacząć pojawiać się wypryski, które kojarzymy raczej z okresem dojrzewania, niż z momentem, kiedy zachodzimy w ciąże. Ale niestety – tak się po prostu dzieje. Ciało nieco szaleje.

zdj1

3. Piersi

To temat rzeka! Oczywiście, powiększają się przy ciąży, ponieważ przygotowują się na produkcje pokarmu. Najpierw pojawiają się widoczne żyłki, w kolorze sinawym, później powiększają się brodawki i robią się dość ciemne. Kolejnym punktem jest ich obrzmiałość i ból, całe szczęście nie jakiś bardzo dokuczliwy. Następnie po prostu się powiększają i zaczyna się produkcja pokarmu dla przyszłego potomka. Około 23 tygodnia ciąży może zacząć lecieć pierwszy pokarm tzw. siara, której NIE NALEŻY WYCISKAĆ.

  Zobacz także  


4. Brzuch

Tutaj zachodzą największe zmiany, wiadomo. Brzuch będzie stopniowo się powiększał – u kobiet szczupłych będzie wyglądało to tak, jakby połknęły piłeczkę (a z czasem piłkę do skakania, taką z rogami). U kobiet nieco większych, może nie być on tak widoczny. Z początku będzie „rósł”, czyli będzie wyżej. Im bliżej porodu - tym brzuch będzie się obniżał co skutkuje wzmożonymi wizytami w toalecie na siusiu. Na brzuchu również najczęściej pojawią się rozstępy. Jak sobie radzić z rozstępami? Kremy zapobiegające ich powstawaniu. Oczywiście, to również jest kwestia indywidualna – jedne mogą mieć rozstępy, u innych mogą się nigdy nie pojawić.

5. Biodra

Powiększą się, zdecydowanie. Co do tego nie ma wątpliwości – wszystko dlatego, że nasza miednica również przygotowuje się na wydanie dziecka na świat.

zdj2

6. Nogi

Ponieważ coraz bardziej będziemy przybierać na wadze, będziemy nosić nie tylko siebie, ale i dziecko, mogą zrobić się obrzmiałe, ciężkie i istnieje szansa na żylaki czy pajączki. Warto więc zaopatrzyć się w specjalne kremy lub żele, które trochę uśmierzą ból.

7. Kręgosłup

Odcinek lędźwiowy bardzo ucierpi podczas ciąży. Można więc zapisać się na specjalne ćwiczenia, które pomogą nieco go odciążyć i znacznie zmniejszyć dolegliwość bolących pleców.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: