×

Wyszukaj artykuł

Kilka sposobów

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer?

Redakcja Pinbook | 24-03-2020 | skomentuj

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer?

Fotografia poglądowa

OceńNiemal każdy telefon komórkowy jest dziś wyposażony w aparat fotograficzny. Te najlepsze robią zdjęcia, które jakością potrafią zachwycić i świetnie sprawdzają się do amatorskiego pstrykania fotek. Nic więc dziwnego, że najlepsze z nich chcemy zachować na pamiątkę (na przykład na dysku naszego komputera). Jak jednak przenieść i zgrać zdjęcia z pamięci naszego smartfona? Okazuje się, że istnieje wiele szybkich i skutecznych sposobów, które nam to umożliwiają. W naszym krótkim poradniku przedstawimy kilka, które naszym zdaniem są najszybsze i najprostsze w obsłudze. Poradzić sobie z nimi powinni nawet zupełni technologiczni laicy. 

  Zobacz także  


Zdjęcia można przerzucić na komputer zarówno korzystając z fizycznego połączenia między naszymi urządzeniami, jak i z użyciem technologii bezprzewodowej lub internetu. Oto najpopularniejsze, najszybsze i prawdopodobnie najprostsze sposoby na zgranie zdjęć z telefonu na komputer.

Karta pamięci

Najprostsze zadanie przed użytkownikami telefonów, które mają slot karty pamięci (to na niej zazwyczaj zapisywane będą nasze fotografie). Taką kartę wystarczy wyjąć z telefonu i umieścić w czytniku wbudowanym do komputera (sprawdzić się może także przenośny czytnik w postaci zbliżonej do pendriva). Wybrane zdjęcia możemy wówczas przenieść do dowolnej wybranej przez nas lokalizacji na dysku naszego komputera (możemy je całkowicie usunąć z karty lub po prostu skopiować).

Kabel USB

Kolejnym sposobem jest podłączenie naszego telefonu do komputera za pośrednictwem kabla micro USB / USB (lub innego w zależności od wejścia w naszym urządzeniu). Telefon zostanie wówczas odczytany przez komputer jako pendrive lub dysk zewnętrzny (na telefonie należy zezwolić na dostęp do plików). Zdjęcia znajdziemy w folderze DCIM – możemy je z niego skopiować, przenieść lub usunąć. 

Dysk sieciowy (np. dysk Google)

Wielu z nas korzysta z tak zwanych dysków sieciowych – na przykład dysku Google. Może on okazać się świetnym narzędziem do zgrania zdjęć na dysk twardy naszego komputera (lub przechowywanie ich w chmurze). Wystarczy na naszym smartfonie wybrać zdjęcia i wyeksportować je na sieciowy dysk – od tej pory dostępne będą również z poziomu desktopu. 

Bluetooth

Większość komputerów jest dziś wyposażona także w Bluetooth, który wykorzystać można między innymi do bezprzewodowego przesyłania zdjęć między urządzeniami. Wystarczy wówczas sparować nasz smartfon i komputer oraz wybrać zdjęcia, które chcemy między nimi przetransportować. Całość jest banalnie prosta w konfiguracji i świetnie sprawdzi się w niemal każdych warunkach. 


Wszystko na temat:

Technologia Telefony Zdjęcie Wszystkie tagiKomentarze: