×

Wyszukaj artykuł

Pliki w wygodnym formacie

Jak zapisać dokument tekstowy do PDF?

Redakcja Pinbook | 03-04-2020 | skomentuj

Jak zapisać dokument tekstowy do PDF?

Fotografia poglądowa

OceńWiększość posiadaczy komputerów prędzej czy później jest zmuszona do skorzystania z funkcji utworzenia dokumentu tekstowego. Gotowy dokument najlepiej wyeksportować do formatu PDF (służy on do prezentacji i wydruku treści tekstowo graficznych). Niewiele osób wie, że pliki tekstowe można wygodnie eksportować do tego formatu (prawie zawsze bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania). Nasz krótki poradnik pomoże w utworzeniu PDF zarówno w Microsoft Word, jak i darmowych narzędziach (np. Libre Office). Okazuje się, że od celu dzieli nas zaledwie kilka kliknięć.

  Zobacz także  


Dodatkowe oprogramowanie najczęściej trzeba instalować w wypadku starszych wersji Microsoft Word – wówczas do zapisywania PDF-ów służy specjalny przycisk lub program, który uruchamiamy z poziomu dokumentu.

Tworzenie PDF w Microsoft Word i Libre Office Writer

Zacznijmy od Microsoft Word (mówimy tutaj o najnowszych wersjach, które nie wymagają instalowania dodatkowego oprogramowania). Wystarczyć wybrać opcję „Plik” – „Zapisz jako” oraz „Pobierz jako PDF”. Teraz wystarczy wskazać miejsce zapisu naszego dokumentu. Bardzo podobnie procedura wygląda w darmowym Libre Office Writer. Tutaj musimy kliknąć kolejno „Plik” – „Eksportuj jako” – „Eksportuj jako PDF”. Wówczas zobligowani będziemy do wybrania miejsca zapisu naszego pliku docelowego. 


Wszystko na temat:

Technologia Poradnik Wszystkie tagiKomentarze: