×

Wyszukaj artykuł

Domowe kino

Jak wypożyczyć film online?

Redakcja Pinbook | 17-04-2020 | skomentuj

Jak wypożyczyć film online?

Fotografia poglądowa

OceńEpidemia koronawirusa dotknęła niemal wszystkich aspektów naszego życia. Nie inaczej jest w przypadku kin, które na pewno jeszcze jakiś czas nie będą mogły normalnie świadczyć swoich usług.  Z pomocą kinomanom na szczęście przychodzi internet. W sieci znaleźć możemy mnóstwo serwisów VOD, które umożliwiają nam obejrzenie kinowych hitów bez konieczności wychodzenia z domu. Na udostępnianie utworów za opłatą i transmisje online decydują się w tych trudnych czasach nawet niektóre wspomniane wcześniej kina. Możliwości jest więc naprawdę sporo. Jak jednak to wszystko tak naprawdę działa?

  Zobacz także  


Przede wszystkim należy zaznaczyć, że zalecamy korzystanie jedynie ze sprawdzonych serwisów streamingowych, które udostępniają filmy i seriale w pełni legalnie. Zazwyczaj wiąże się to z opłatą abonamentową (np. raz w miesiącu za nieograniczony dostęp do treści) lub jednorazową (np. za dostęp do konkretnego filmu i serialu).

Jak wypożyczać filmy? 

W pierwszej kolejności warto wybrać tytuł, który nas interesuje. Następnie należy sprawdzić jego dostępność w różnych serwisach streamingowych (ułatwiają to liczne serwisy internetowe, na których często znaleźć można także zwiastuny, opisy i obsadę poszczególnych produkcji). Do wypożyczenia filmu niemal zawsze potrzebujemy konta (na niektórych serwisach można logować się za pośrednictwem Facebooka lub konta u swojego operatora telewizyjnego czy komórkowego). Teraz dochodzimy do płatności – najwygodniejsze wydaje się opłacenie należności za pośrednictwem szybkiego przelewu lub karty. Jeśli materiał znajduje się w ofercie dla abonentów warto rozważyć takie członkostwo (uzyskamy dostęp do szerokiej bazy filmów i seriali – dostępne są także liczne promocje i zniżki dla abonentów innych usług). Może się okazać, że jako abonenci sieci zyskujemy na przykład kilkumiesięczny dostęp do jednej z platform – warto więc to wcześniej sprawdzić. W przypadku wykupu dostępu do konkretnego materiału, możemy go obejrzeć w konkretnym czasie od dokonania transakcji (np. 48 godzin). Warto pilnować tego terminu – w przeciwnym razie nasz dostęp po prostu przeminie. 


Wszystko na temat:

Internet Poradnik Filmy Wszystkie tagiKomentarze: