×

Wyszukaj artykuł


Jak wybrać książkę? Przydatne rady dla czytelników

Redakcja Pinbook | 09-09-2019 | skomentuj

Jak wybrać książkę? Przydatne rady dla czytelników

Oceń


Czytelnictwo w Polsce ma się coraz lepiej – wiele osób z radością sięga po książki i odnajduje w nich odskocznie od codziennego stresu i obowiązków. Po przeczytaniu naprawdę dobrej pozycji pozostaje pustka – ludzie pochłaniający książki doskonale wiedzą o czym mowa. Ogrom pozycji i tytuł sprawia jednak, że nigdy nie powinniśmy mieć problemu z doborem kolejnej lektury. Czym się więc kierować przy wyborze książki? 

  Zobacz także  

Video dnia:1. Odpowiednia tematyka

O gustach się nie dyskutuje! Każdy ma swoje preferencje i ulubione książki, które chwyciły go za serce i zapadły w pamięć. Przy wyborze kolejnej lektury warto czasem postawić na podobną tematykę. Interesująca nas koncepcja może być kluczem do sukcesu. Z czasem zaś staniemy się prawdziwym znawcą danego gatunku czy literatury.

2. Postaw na klasyk

Książki uznawane za absolutne klasyki nie muszą być kojarzone ze szkolnymi lekturami, które rzadko budzą pozytywne wspomnienia. Historyczne powieści i dzieła ponadczasowe to niemal zawsze dobry pomysł. Na szczególne względy mogą liczyć miłośnicy e-booków – literacki dorobek poprzednich wieków często jest dostępny zupełnie za darmo w formie elektronicznej.

3. Popularne nie znaczy lepsze

W księgarniach zazwyczaj wyeksponowane są bestsellery i popularne nowości. Nie zawsze jednak warto iść za nurtem. Tylko prawdziwy czytelnik wie, ile satysfakcji daje samodzielne odkrycie prawdziwego białego kruka. Do bestsellerów warto wrócić kilka lat po ich premierze – wówczas na chłodno i bez oczekiwań możemy się zapoznać z ich treścią.

4. Polegaj na znajomych

Jeśli Twoi znajomi czytają książki – jesteś prawdziwym szczęściarzem. Ludzie darzący się sympatią świetnie znają swoje gusta i preferencje. To właśnie bliski przyjaciel może polecić nam książkę, która absolutnie nas oczaruje. Po jej przeczytaniu stanie się ona natomiast tematem do dyskusji i debat, które nierzadko są ciekawsze od treści dzieła. 

  Zobacz także  


5. Antykwariaty i małe księgarnie

Co jest lepsze od zapachu nowej książki? Zapach starej książki! Każdy szanujący się miłośnik czytelnictwa zagląda do miejsc takich jak antykwariat i osiedlowa księgarnia. To tam często możemy znaleźć prawdziwe białe kruki, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy. 

6. Zajrzyj do internetu

W sieci znajdziemy niemal wszystko. Internet może nam też podrzucić też czytelnicze pomysły. Znajdziemy tu zarówno opinie dotyczące poszczególnych tytułów, jak i całe portale poświęcone tematyce książek. Na niektórych z nich możemy nawet założyć swoje konto i regularnie powiększać wirtualną półkę.

7.  Trylogie i sagi? Biorę

Jak zapewnić sobie rozrywkę na naprawdę długi czas? Wystarczy trafić na świetną książkę i dowiedzieć się, że jest ona pierwszym tomem nieskończonej sagi. Oczywiście to jedynie marzenie każdego książkowego mola – wciąż jednak możemy postawić na kilkutomowe powieści, które pochłoną nas na setki godzin. 

Sprawdź również - 10 pomysłów na jesienną nudę – nie daj się chandrze

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz