×

Wyszukaj artykuł

Szybki poradnik

Jak usunąć konto na Skype?

Redakcja Pinbook | 25-05-2020 | skomentuj

Jak usunąć konto na Skype?

Fotografia poglądowa

OceńDzisiejszy internet dość znacząco różni się od sieci, z której korzystaliśmy jeszcze kilka lat temu. Wystarczy spojrzeć na funkcje społecznościowe, które od tamtej pory weszły na zupełnie nowy poziom. Dziś mamy możliwość bycia użytkownikiem dziesiątek komunikatorów internetowych i setek portali, które zapewniają nam różnego rodzaju funkcje społecznościowe. Nic więc dziwnego, że internauci bardzo chętnie sięgają po rozwiązania nowe, które wydają im się atrakcyjniejsze. Przez to rezygnują z nieatrakcyjnych w ich mniemaniu rozwiązań i wybierają programy czy komunikatory, które w największym stopniu spełniają ich oczekiwania. Kolejnym krokiem jest wówczas usunięcie starych kont – dziś pokażemy jak to zrobić na przykładzie Skype.

  Zobacz także  


Skype to jedna z największych i najpopularniejszych platform do rozmów wideo w Polsce. Jej zaawansowane funkcje i ciągły rozwój to jednak dla wielu za mało – zwłaszcza na rynku, który jest wypełniony po brzegi podobnymi programami.

Usuwanie konta Skype

W pierwszej kolejności należy oczywiście zalogować się do aplikacji na koncie, które ostatecznie chcemy usunąć. Teraz przechodzimy do ścieżki „Ustawienia” – „Konto i profil” – „Zamknij konto”. Po wybraniu odpowiedniej opcji dostaniemy maila z kodem, który przepisać należy w okienku na kod weryfikacyjny. Teraz czeka nas krótka lektura, która dotyczy wszystkich aspektów trwałego usunięcia konta – program po prostu upewni się, czy jest to nasza ostateczna decyzja. Teraz wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję i wyrazić nasza zgodę na każdy z wymienionych wcześniej punktów. Skype zapyta nas także o powód usunięcia konta – tutaj jednak każdy powinien odpowiadać indywidualnie. Ostatnim krokiem jest wybranie opcji „Oznacz konto do zamknięcia” – nasze dane i wszystkie związane z nami informacje znikną wówczas w ciągu 60 dni.


Wszystko na temat:

Poradnik Aplikacje Internet Wszystkie tagiKomentarze: