×

Wyszukaj artykuł

Zabezpiecz dane i pliki

Jak ustawić hasło na komputerze z Windows 10? To banalnie proste

Redakcja Pinbook | 27-03-2020 | skomentuj

Jak ustawić hasło na komputerze z Windows 10? To banalnie proste

Fotografia poglądowa

OceńNiemal każdy dziś posługuje się komputerem w pracy, szkole czy zaciszu własnego domu. Sprzęty te stały się niemal podstawą naszej codziennej egzystencji. To za ich pośrednictwem sprawdzimy pocztę, zagramy ze znajomymi lub obejrzymy film na jednym ze streamingowych serwisów. Coraz więcej użytkowników zwraca także uwagę na bezpieczeństwo swoich urządzeń i stara się je odpowiednio zabezpieczyć przed postronnymi osobami. Szyfrowane foldery, wieloetapowe weryfikacje czy rozpoznawanie twarzy to tylko niektóre ze współczesnych technologii wykorzystywane przy poprawie standardów bezpieczeństwa, Podstawowe środki ostrożności warto zachować nawet w domu i pracy – do naszego urządzenia dostęp mogą mieć przecież domownicy, znajomi czy współpracownicy. 

  Zobacz także  


W tym celu warto zabezpieczyć komputer hasłem lub pinem – przywołanie naszego pulpitu nie będzie wówczas możliwe bez podania konkretnego ciągu znaków czy liczb. Jak to zrobić? Oto szybki poradnik dla posiadaczy komputerów z systemem Windows 10.

Ustawianie hasła na komputerze z Windows 10

Ustawienie hasła w Windows 10 jest bardzo proste i nie wymaga od nas zaawansowanej znajomości meandrów naszego systemu. W pierwszej kolejności należy w menu Start wybrać (lub wyszukać) opcję „Ustawienia”. Następnie przejść należy do działu „Konta”. Znajdziemy tam zakładkę oznaczoną jako „Opcje logowania”. Tam znajdziemy liczne opcje i możliwości zablokowania dostępu do naszego urządzenia. Możemy je chronić między innymi odciskiem linii papilarnych, hasłem lub kodem PIN. Można też wykorzystać zewnętrzny klucz uwierzytelniający lub hasło obrazkowe. Możliwości jest wiele – wybranie każdej z nich wiąże się z intuicyjnym interfejsem jej aktywacji. 


Wszystko na temat:

Technologia Komputery Wszystkie tagiKomentarze: