×

Wyszukaj artykuł


Jak urządzić salon idealny?

Redakcja Pinbook | 19-04-2019 | skomentuj

Jak urządzić salon idealny?

Oceń


Salon to najważniejsze pomieszczenie w każdym mieszkaniu i domu. To w nim najczęściej spędzają czas domownicy, a często bywa, że przyjmowani w nim są także goście. Aranżacja tej przestrzeni jest więc kluczowa - to ona określa charakter mieszkania. Przemeblowanie, remont czy modernizacja salonu nie zawsze wiązać się musi z dużymi kosztami. Nie sięgając głęboko do portfela także jesteśmy w stanie stworzyć przyjazne i przytulne pomieszczenie.  Jak więc urządzić salon?  Jak połączyć funkcjonalność pokoju dziennego z atrakcyjnym wystrojem? To prostsze niż myślisz.

  Zobacz także  

Video dnia:1. Zaplanuj remont i sprawdź czym dysponujesz

Oczywiście najważniejsze jest to jaką przestrzenią dysponujemy, ale nawet najmniejsze pomieszczenia z pewnością uda nam się zamienić w przytulny pokój dzienny. Zwróćmy uwagę na meble, które już posiadamy - być może niektóre z nich sprawdzą się w nowej aranżacji . Ułatwi nam to wybranie motywu przewodniego, a przede wszystkim pozwoli zaoszczędzić nieco pieniędzy, jeśli dysponujemy skromniejszym budżetem. Przed rozpoczęciem prac warto też określić kwotę, którą przeznaczymy na zmianę wystroju wnętrza. Taki budżet powinien być nieprzekraczalny - oszczędzimy wówczas nieco pieniędzy.

2. Wydatki planuj z głową

Nowa aranżacja salonu z pewnością pociągnie za sobą koszty. Każdy zakup warto dokładnie przemyśleć. Z nieocenioną pomocą przychodzi tutaj Internet, który pozwala nam porównać oferty wiodących sklepów i znaleźć interesujące nas elementy w najniższej cenie. Nie warto przepłacać. Jeśli jesteśmy fanami staroci warto zainteresować się odrestaurowaniem starszych mebli - szczególnie drewnianych. Odwdzięczą się one niepowtarzalnym charakterem i rustykalnym klimatem, który szczególnie dobrze będzie prezentował się na drewnianych powierzchniach. Wracając do tematu sklepów - często proponują one zestawy mebli, które łączy design. Taki zestaw zazwyczaj jest tańszy niż jego elementy kupowane oddzielnie, a w dodatku sprawi, ze nasz salon będzie kompozycyjnie spójny.

  Zobacz także  


3. Małe szczegóły kluczem do sukcesu

Gdy nasz salon jest już zaplanowany i wiemy jakie meble chcemy w nim umieścić, warto skupić się na szczegółach, które sprawią, ze nasza przestrzeń będzie niepowtarzalna i stanie się wizytówką naszego mieszkania. Warto zadbać przede wszystkim o rośliny i oświetlenie. Wiele doniczkowych roślin nie wymaga od nas szczególnej pielęgnacji, a będzie cieszyć oko przez długi czas. Oświetlenie spełnia bardzo ważną rolę, zwłaszcza w dużych pokojach dziennych. Meble warto ustawiać tak, aby znajdowały się w dobrze oświetlonym miejscu - zarówno w trakcie dnia, jak i po zmroku. Po zachodzie słońca salon doświetlać możemy różnymi typami lamp i żyrandoli. Zadbać można też o ukrycie kabli i przewodów np. od telewizora, które pozostawione w widocznym miejscu psuć będą estetykę całego pomieszczenia.


Rozsądnie zaplanowana i dopieszczona szczegółami aranżacja salonu pozwoli na stworzenie wyjątkowego pomieszczenia. Będzie ono zarówno idealnym pokojem dziennym, jak i miejscem spotkań i przyjmowania gości. Pamiętajmy, że poza wyglądem pomieszczenie powinno być przede wszystkim funkcjonalne - to w nim domownicy będą spędzać najwięcej czasu. Jeśli mamy zwierzęta domowe warto przemyśleć miejsce specjalnie dla nich. Zazwyczaj psy i koty zadowalają się małymi leżankami, które nie zajmują dużo miejsca. Salon to serce naszego mieszkania. Postarajmy się więc, aby wyrażało jego domowników łącząc funkcjonalność z pięknym wnętrzem.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz