×

Wyszukaj artykuł

Zorganizuj coś!

Jak stworzyć wydarzenie na Facebooku?

Redakcja Pinbook | 08-06-2020 | skomentuj

Jak stworzyć wydarzenie na Facebooku?

Fotografia poglądowa

OceńFacebook może się dziś pochwalić ponad dwoma miliardami użytkowników, którzy posiadają swoje konta w serwisie. Serwis zrzeszył ludzi z całego świata, z którymi kontakt dziś jest łatwiejszy niż kiedykolwiek. Nic więc dziwnego, że wśród wielu opcji niebieskiego serwisu królują te nastawione na interakcje z innymi ludźmi. Jedną z najstarszych i najczęściej używanych są tak zwane wydarzenia – proste strony, które mogą mieć charakter publiczny lub prywatny. Za ich pomocą możemy szybko zorganizować domówkę, spotkanie na czacie lub zadeklarować swój udział w wyborach, premierach kinowych czy innego rodzaju aktywnościach społecznych. Jak stworzyć własne wydarzenie na Facebooku? Okazuje się, że to banalnie proste. 

  Zobacz także  


Tworzenie wydarzenia na Facebooku należy rozpocząć z poziomu naszego konta – pierwszym krokiem musi być więc zalogowanie się na nasz profil. Teraz możemy przystąpić do stworzenia naszego eventu.

Tworzenie wydarzenia na Facebooku

W pierwszej kolejności należy odnaleźć po lewej stronie menu „Wydarzenia” – przeniesie nas ono do centrum wydarzeń organizowanych przez naszych znajomych i takich, które odbywają się w naszej okolicy. Nas jednak interesować powinna opcja „Utwórz wydarzenie”, która zilustrowana jest przez niebieski prostokąt. Na tym etapie musimy wybrać formę wydarzenia – może być ono prywatne lub publiczne. Następnie wprowadzamy dane, lokalizacje i termin wydarzenia (opatrzyć możemy je także grafiką lub zdjęciem). Nasze wydarzenie możemy tez w każdej chwili edytować – wystarczy wybrać opcję „Edytuj”, która znajduje się w prawym górnym rogu stworzonej przez nas strony eventu. Teraz pozostało tylko zaprosić znajomych – chwytliwe publiczne wydarzenia na Facebooku mogą gromadzić nawet setki tysięcy użytkowników.

Być może warto zorganizować chociażby wspólny seans domowego kina? Polecamy zwłaszcza trzymające w napięciu i chwytające za serce dramaty i thrillery - sprawdźcie koniecznie między innymi filmy Pod ochroną, Pora umierać i Południe - Północ.


Wszystko na temat:

Technologia Internet Poradnik Facebook Wszystkie tagiKomentarze: