×

Wyszukaj artykuł


Spersonalizuj wiadomości i reakcje

Jak stworzyć własny awatar na Facebooku?

Redakcja Pinbook | 19-05-2020 | skomentuj

Jak stworzyć własny awatar na Facebooku?

Fotografia poglądowa

Oceń


Facebook to dziś niewątpliwie największy portal społecznościowy na świecie i jedna z najchętniej odwiedzanych witryn w całej sieci. Nic więc dziwnego, że niebieski gigant stara się w jak największym stopniu wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników. Serwis nieustannie się rozwija i od niedawna możemy skorzystać z zupełnie nowej funkcji. Mowa o naszym awatarze, którego możemy stworzyć niemal od podstaw. Łudząco przypominająca nas postać będzie mogła od tej pory być dodatkiem do naszych wiadomości, rozmów czy reakcji.

 

  Zobacz także  


Czym właściwie jest taki awatar? To stworzona przez użytkownika postać, która domyślnie ma go przypominać – wyglądem, ubiorem lub cechami szczególnymi. Jak jednak go stworzyć i gdzie  z niego skorzystać?

Tworzenie awatara na Facebooku

Awatara stworzyć można za pośrednictwem mobilnej aplikacji Messenger. W tym celu musimy ją uruchomić i przejść do dowolnego czatu ze znajomym. Teraz wybieramy opcję naklejki – naszym oczom powinna się ukazać wówczas funkcja tworzenia naszego awatara. Wystarczy zatwierdzić rozpoczęcie tego okresu – zostaniemy wtedy przekierowani do kreatora naszej postaci. Jej tworzenie zaczynamy od głowy – wyboru kształtu szczęki, koloru skóry i ogólnego wyrazu twarzy. Następnie mamy możliwość personalizacji chociażby oczu, zarostu, ust, brwi, ubioru czy dodatków.  Tak stworzona postać może posłużyć nam chociażby jako emotikona czy rodzaj naklejki podczas rozmów ze znajomymi. Raz stworzoną postać można oczywiście edytować – wystarczy wówczas wybrać opcję „Edytuj awatar” z zasobnika naszych spersonalizowanych naklejek.


Wszystko na temat:

Technologia Facebook Poradnik Wszystkie tagiKomentarze: