×

Wyszukaj artykuł

Przydatna wiedza

Jak sprawdzić numer IMEI telefonu?

Redakcja Pinbook | 19-04-2020 | skomentuj

Jak sprawdzić numer IMEI telefonu?

Fotografia poglądowa

OceńTechnologiczny skok sprawił, że dziś niemal każdy z nas jest właścicielem nowoczesnego smartfona, który pozwala nam na bezproblemowy kontakt z innymi czy korzystanie z sieci. Każde urządzenie ma swój specjalny i unikalny numer identyfikacyjny – IMEI (ang. International Mobile Equipment Identity). To właśnie on pozwala producentowi na aktualizowanie sprzętu i może okazać się pomocny w przypadku zagubienia lub straty telefonu (np. w wyniku kradzieży). Numer IMEI z całą pewnością warto więc znać – lub przynajmniej mieć bezpiecznie zapisany w notesie. Jak jednak go sprawdzić?

  Zobacz także  


Numer IMEI to zazwyczaj szereg cyfr, które poprzedzone są konkretnym oznaczeniem. W większości przypadków znaleźć go można na obudowie. 

Gdzie szukać numeru IMEI?

Numer IMEI najczęściej znajduje się pod baterią lub w jej okolicy (tak jest na przykład w niektórych Samsungach). W iPhone 3 i 4 numer IMEI znajduje się na szufladce karty SIM – w 5 przeniesiono go wygodnie na tył obudowy. W nowszych urządzeniach można to sprawdzić w sekcji „Ustawienia” – „Ogólne” – „To urządzenie”. Tam znajdziemy poszukiwany przez nas szereg cyfr. Na urządzeniach z Androidem można go odnaleźć najczęściej w ścieżce „Ustawienia” – „O telefonie” – „Stan telefonu” (w zależności od modelu ścieżka może się różnić. Numer IMEI można sprawdzić też z poziomu wybierania numeru – wybrać należy wówczas kombinację *#06#. 


Wszystko na temat:

Poradnik Technologia Telefony Wszystkie tagiKomentarze: