×

Wyszukaj artykuł

Przydatna funkcja

Jak nagrać ekran telefonu?

Redakcja Pinbook | 05-03-2020 | skomentuj

Jak nagrać ekran telefonu?

Fotografia poglądowa

OceńNiewątpliwie żyjemy dziś w świecie niemal zupełnie opanowanym przez technologię. Nawet kilkuletnie dzieci posługują się dziś wysokiej klasy smartfonami, które bez problemu łączą się z siecią i niemal nigdy nie są wykorzystywane wyłącznie do rozmów telefonicznych. Coraz częściej dzielimy się ze znajomymi robionymi zdjęciami, nagranymi filmami czy przemyśleniami w postaci wpisów. Zdarza się również, że chcemy udokumentować obraz wyświetlany na ekranie naszego urządzenia. Okazuje się, że jego nagranie może być banalnie proste – bez względu na urządzenie, którego używamy.

  Zobacz także  


Najczęściej używanymi urządzeniami są smartfony z systemem operacyjnym Android i iOS. Do nagrywania ekranu telefonu wykorzystać można też aplikacje zewnętrzne.

Nagrywanie ekranu na Androidzie

Większość nowoczesnych smartfonów ma wbudowaną opcję nagrywania ekranu. Dostępna jest ona na wersjach systemu od 7.0. Funkcja domyślnie jest ukryta – znalezienie jej i wykorzystanie nie jest jednak specjalnie trudne. W pierwszej kolejności należy wywołać menu podręczne (górna belka zazwyczaj rozwijana palcem). Następnie poszukać należy przycisku, który odpowiada za edycję funkcji podręcznych naszego telefonu. To tam znajdziemy opcję „Nagrywanie ekranu”. Teraz wystarczy przeciągnąć ją w wybraną destynację. Po rozwinięciu menu i wybraniu opcji zaczniemy nagrywać obraz naszego telefonu – jego opcje i niewielkie niuanse zależne są od modelu telefonu.

Nagrywanie ekranu na iOS

Podobna funkcja jest dostępna na urządzeniach Apple (od wersji 11 iOS). Znaleźć ją można w analogicznym do Androida miejscu – menu podręcznym. Możemy ją tam samodzielnie dodać. W tym celu należy znaleźć w ustawieniach „Centrum sterowania” i wybrać opcję „Dostosowanie narzędzia”. Następnie odnaleźć należy funkcję „Nagrywanie ekranu” i przycisnąć znajdujący się obok znak +. Od tej pory możemy za pośrednictwem menu podręcznego używać funkcji nagrywania ekranu. 

Nagrywanie ekranu zewnętrznymi aplikacjami

Zarówno w przypadku Androida, jak i iOS znajdziemy także sporo zewnętrznych aplikacji, których głównym zadaniem jest rejestrowanie obrazu z ekranu naszego telefonu. Wiele z nich pozwala na edytowanie takiego obrazu, zmienianie docelowej ścieżki zapisu czy jego odpowiedni montaż i dodanie efektów audiowizualnych. W niektórych z nich można wybrać także opcje rejestrowania głosu. Są to zazwyczaj zaawansowane narzędzia skierowane do użytkowników, którym nie wystarczają wbudowane w telefonach funkcje. 


Wszystko na temat:

Technologia Internet Aplikacje Programy i aplikacje Wszystkie tagiKomentarze: