×

Wyszukaj artykuł


Lubicie owoce?

Ile waży jabłko? Wartości odżywcze i kalorie

Redakcja Pinbook | 05-03-2020 | skomentuj

Ile waży jabłko? Wartości odżywcze i kalorie

Fotografia poglądowa

Oceń


Jabłko to jeden z ulubionych owoców Polaków, który jednoznacznie kojarzy im się z jesienią, kulistym kształtem i jaskrawą czerwienią skórki. Dziś tymi owocami możemy się raczyć cały rok – na targach i w sklepach znajdziemy dziesiątki różnorodnych odmian, które różnią się między sobą wielkością, smakiem czy twardością. Ile kalorii mają jabłka? Ile waży średniej wielkości owoc? Czy można je jeść w każdej ilości podczas diety? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie z powyższych pytań.

  Zobacz także  


Średniej wielkości jabłko waży od 150 do 200 gramów – przekłada się to na wartość kaloryczną rzędu 75-100 kcal. 100 gramów produktu to około 45-55 kcal. 

Składniki odżywcze w jabłku

Jabłko to aż w 89% woda. Owoc jest oczywiście zdrowszy niż niemal wszystkie słodkie przekąski. Należy jednak uważać – pozostała część owocu to węglowodany, które spożywać należy w umiarze (uważać na nie powinny zwłaszcza osoby z cukrzycą i będące na diecie). To samo tyczy się soku jabłkowego. Jaka jest jego kaloryczność? Jest ona bardzo zbliżona do samego owocu – 100 ml to około 40-50 kcal i około 12 g węglowodanów. 


Wszystko na temat:

Żywność Zdrowie Ciekawostki Wszystkie tagiKomentarze: