×

Wyszukaj artykuł

Warto go mieć!

HWM Monitor - sprawdzaj temperaturę swojego komputera

Mateusz | dnia: 15-10-2020 | skomentuj

HWM Monitor - sprawdzaj temperaturę swojego komputera

HWMonitor

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Nasze komputery cierpią podczas upałów równie mocno jak my. Przegrzewający się sprzęt jest bolączką zwłaszcza dla użytkowników laptopów. Wysokie temperatury znacząco obniżają żywotność sprzętu – warto więc monitorować temperatury podzespołów, zwłaszcza podczas dużego obciążenia. Z tego zadania świetnie wywiązuje się właśnie darmowy HWMonitor – niewielki program monitorujący pracę naszego komputera.

Dlaczego warto instalować oprogramowanie monitorujące temperaturę? Dzięki temu możemy sobie poradzić z potencjalnym przegrzaniem się komputera

 

  Zobacz także  


Jak działa HWMonitor?

HWMonitor znajdziemy do pobrania w dwóch wersjach. Pierwsza to klasyczny plik instalacyjny, który pozwala na rozpakowanie programu we wskazanej lokalizacji naszego dysku twardego. Drugą opcją jest wersja portable, która nie wymaga instalacji. Po uruchomieniu HWMonitor naszym oczom ukaże się okienko, w którym znajdziemy obecną, maksymalną i minimalną zarejestrowaną temperaturę wszystkich jego podzespołów. Zgromadzone dane można także wyeksportować w formie raportu o temperaturze naszego sprzętu. Program pobierzemy bezpośrednio ze strony producenta. Istnieje także możliwość rozszerzenia funkcjonalności aplikacji do wersji Pro – wówczas zyskamy dostęp do rozszerzonego monitorowania i możliwości śledzenia odczytów zdalnie. 

Pomocne w zapanowaniu nad niesfornym sprzętem mogą okazać się najnowsze sterowniki do jego podzespołów. Możemy je pobrać chociażby za pomocą programu Drive Booster.


Wszystko na temat:

Technologia Programy i aplikacje Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz