×

Wyszukaj artykuł

Hotmail - wysyłaj i odbieraj maile dzięki skrzynce hotmail na Pinbook.pl

Redakcja Pinbook | 13-06-2019 | skomentuj

Hotmail - wysyłaj i odbieraj maile dzięki skrzynce hotmail na Pinbook.pl

microsoft.com

Oceń 

Wysyłaj i odbieraj maile z każdej domeny dzięki skrzynce Hotmail

Outlook.com (dawniej Hotmail) – należący do Microsoftu serwis internetowy oferujący darmowe konta poczty elektronicznej dostępne przez webmail.

Został założony przez Jacka Smitha i Sabeera Bhatię w 1995 roku, a oficjalne otwarcie serwisu miało miejsce w Dzień Niepodległości4 lipca 1996. Miało to symbolizować "niepodległość" od kont pocztowych u dostawców internetowych. Jack Smith wpadł na pomysł dostępu do poczty elektronicznej z dowolnego komputera w dowolnym miejscu na świecie w związku z tym, że firmowe firewalle często blokowały dostęp do zwykłych kont pocztowych. Sabeer Bhatia przedstawił projekt takiej usługi i została ona nazwana Hotmail, ze względu na to, że zawierała litery, które są obecne w akronimie HTML. Początkowo serwis posługiwał się nazwą HoTMaiL, dla podkreślenia związku ze stronami HTML, przez które można było czytać pocztę elektroniczną.

 

  Zobacz także  


Hotmail na rynku

Do grudnia 1997 roku Hotmail miał ponad 8,5 mln użytkowników i został sprzedany firmie Microsoft za 400 mln dolarów. Do lutego 1999 roku Hotmail zanotował 30 mln aktywnych użytkowników. Hotmail działa w wielu krajach i ma 17 wersji językowych. Według danych firmy comScore Media Metrix z lipca 2005 Hotmail należał do wiodących światowych udostępniających pocztę przez webmail (35,5% rynku).W roku 2013 nazwę zmieniono na Outlook.com. (źródło: Wikipedia)

 

 

  Zobacz także  


Alternatywne rozwiązania

Dzisiaj klientów poczty na wzór hotmail jest wielu. Windows Live, Mozilla Thunderbird to alternatywy, których działanie zasadniczo nie różni się od pierwowzoru, niemniej stanowią świetne rozwiązanie dla tych, którym outlook.com w jakiś sposób nie do końca pasuje. 


Przeczytaj również artykuł o poczcie WP

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: