Wirtualny potentat

Outlook - wysyłaj i odbieraj maile dzięki darmowej skrzynce Outlook (dawniej Hotmail)

 Outlook.com (dawniej Hotmail) – należący do Microsoftu serwis internetowy oferujący darmowe konta poczty elektronicznej dostępne przez webmail. Został założony przez Jacka Smitha i Sabeera Bhatię w 1995 roku, a oficjalne otwarcie serwisu miało miejsce w Dzień Niepodległości4 lipca 1996. Miało to symbolizować "niepodległość" od kont pocztowych u dostawców internetowych. Jack Smith wpadł na pomysł dostępu do poczty elektronicznej z dowolnego komputera w dowolnym miejscu na świecie w związku z tym, że firmowe firewalle często blokowały dostęp do zwykłych kont pocztowych. Sabeer Bhatia przedstawił projekt takiej usługi i została ona nazwana Hotmail, ze względu na to, że zawierała litery, które są obecne w akronimie HTML. Początkowo serwis posługiwał się nazwą HoTMaiL, dla podkreślenia związku ze stronami HTML, przez które można było czytać pocztę elektroniczną.

Obecnie dużym graczem na rynku obsługi kont mailowych jest także Gmail, z którego usług korzystają miliony użytkowników na całym świecie. 

 

 

Outlook

Outlook na rynku

Do grudnia 1997 roku Hotmail miał ponad 8,5 mln użytkowników i został sprzedany firmie Microsoft za 400 mln dolarów. Do lutego 1999 roku Hotmail zanotował 30 mln aktywnych użytkowników. Hotmail działa w wielu krajach i ma 17 wersji językowych. Według danych firmy comScore Media Metrix z lipca 2005 Hotmail należał do wiodących światowych udostępniających pocztę przez webmail (35,5% rynku).W roku 2013 nazwę zmieniono na Outlook.com. (źródło: Wikipedia)

 

 

 


Alternatywne rozwiązania

Dzisiaj klientów poczty na wzór hotmail jest wielu. Windows Live, Mozilla Thunderbird to alternatywy, których działanie zasadniczo nie różni się od pierwowzoru, niemniej stanowią świetne rozwiązanie dla tych, którym outlook.com w jakiś sposób nie do końca pasuje. 

Obecnie spora część serwisów internetowych pozwala na założenie i obsługę bezpłatnej skrzynki mailowej - sprawdźcie również nasze artykuły o poczcie WP, Onet, Interia czy O2


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO