×

Wyszukaj artykuł

Piękna Hiszpania - co warto tam zobaczyć?

Redakcja Pinbook | 10-04-2019 | skomentuj

Piękna Hiszpania - co warto tam zobaczyć?

OceńHiszpania, a właściwie Królestwo Hiszpanii, to państwo w zachodniej części Europy. Jest położone na Półwyspie Iberyjskim. Największym miastem, i jednocześnie stolicą, jest Madryt. Bardzo duże znaczenie w Hiszpanii ma również Barcelona, czyli drugie co do wielkości miasto w kraju. Wyróżnia się tutaj jeszcze wiele punktów, które są absolutnie niesamowite. Właśnie! Czy warto wybrać się do tego kraju i co tam zobaczyć? Podpowiadamy – poznajcie Hiszpanię najlepiej jak się da!

  Zobacz także  


Masowa turystyka

Co roku na wakacje w Hiszpanii decyduje się mnóstwo turystów. Nic dziwnego – atrakcji tutaj nie brakuje. Wypoczywają oni głównie na wybrzeżu śródziemnomorskim, bo kto nie lubi plażować? Ale Hiszpania ma do zaoferowania znacznie więcej niż woda i plaże. Tutaj coś dla siebie znajdzie zarówno pasjonat zabytkowych budowli, miłośnik pieszych wędrówek i leniuch, który kocha na wakacjach odpoczywać w cieniu palmy. Co roku liczba turystów decydujących się na podróż do Hiszpanii wzrasta – okazuje się, że głównym filarem gospodarki jest właśnie turystyka.

1. Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli

To gotycka katedra, która powstała w miejscu meczetu, który zbudowany został przez muzułmańską dynastię Almohadów. Jest to jeden z najpiękniejszych i największych kościołów na świecie, który utrzymany został w stylu gotyckim.

2. Barcelona

To drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii. Ale zdecydowanie najczęściej staje się celem wszystkich turystów. Nic dziwnego – to miasto, które nieustannie tętni życiem, a wokół roznosi się przyjazny gwar i wszystkim udziela się atmosfera zabawy, która panuje w mieście. Zobaczyć można tutaj między innymi najpopularniejszą Sagrada Familia. Ale jest tutaj znacznie więcej ciekawych miejsc i elementów krajobrazu.

zdj1

3. Walencja

Tutaj architektura współczesna miesza się z architekturą starodawną. Jest to bardzo bogate i wesołe miasto, które również jak Barcelona tętni życiem, ale jest tutaj trochę więcej luzu. Niegdyś wilgotne i ciemne sutereny dzisiaj są nastrojowymi barami i kawiarenkami. Obowiązkowym punktem, który trzeba odhaczyć, jest delfinarium i oceanarium – jedne z najpiękniejszych w Europie.

  Zobacz także  


4. Park Narodowy Ordesa

Wąwozy, góry, lodowcowe jezioro oraz rzeka. Miejsce wpisane na listę UNESCO, ponieważ dolina, którą można podziwiać, jest miejscem, które zamieszkuje wiele gatunków dzikich zwierząt. Absolutnie warte zobaczenia.

5. Costa Blanca

To miejsce, które co roku jest zasiane turystami i kompletnie zatłoczone. Mimo wszystko – nie odbiera tu uroku temu miejscu. Można tutaj naprawdę odpocząć i przechadzać się wzdłuż linii brzegowej. Piękne są tutaj również rudawe odbarwienia skał. Jest tu wszystko, co potrzebne jest do porządnego odpoczynku – mnóstwo słońca, wielki wybór hoteli i pyszne jedzenie. Dlatego właśnie nie brakuje amatorów. Szczególnie słynnym elementem jest Costa del Sol.

zdj2

Jak widać – w Hiszpanii nie brakuje niczego dla każdego typu turystów. Dlatego warto tutaj przyjechać. Madryt pozostawiamy ludziom, którzy uwielbiają tłok, hałas i chociaż nie zabierzemy uroku miastu – nie jest ono naszym faworytem.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: