×

Wyszukaj artykuł

Gołdap – atrakcje uzdrowiska w północnej Polsce

Redakcja Pinbook | 18-09-2019 | skomentuj

Gołdap  – atrakcje uzdrowiska w północnej Polsce

OceńMiejscowości uzdrowiskowe cieszą się wyjątkową popularnością w naszym kraju. Najczęściej słyszy się o Krynicy Morskiej, Kołobrzegu czy Świnoujściu. Atrakcyjne sanatoria znajdziemy też jednak w innych regionach naszego kraju. Doskonałym przykładem takiego miejsca jest warmińsko-mazurski Gołdap. Poza atrakcjami dla pensjonariuszy tutejszego uzdrowiska, miasto jest także świetnym pomysłem na weekendowy wypad podczas mazurskiego urlopu.  Co ciekawego można tu zobaczyć?

  Zobacz także  


Atrakcje turystyczne regionu

Zanim przeniesiemy się do Gołdapi, warto zainteresować się tutejszymi niesamowitymi okolicami. Obfitują one zarówno w obiekty zabytkowe, jak i przepiękne krajobrazy. Główną atrakcją regionu pozostają oczywiście mazurskie jeziora i tutejsze lasy, które są rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku. Bliskość natury pozwala na relaks i wyciszenie, o które jest tutaj niezwykle łatwo. Także Gołdap otoczony jest przez liczne zbiorniki wodne, które zwłaszcza latem są oblegane przez turystów. Znaleźć tu możemy także ciekawe obiekty architektoniczne. Na uwagę zasługuje na przykład pobliska miejscowość Stańczyki. Znajdziemy tu dwa niesamowicie wysokie wiadukty kolejowe, które ze względu na swój kształt nazywane są „Akweduktami Puszczy Rominckiej”. Otoczona mgiełką tajemniczości jest także Rapa. Odwiedzić w niej możemy mazurską piramidę - grobowiec rodzinny pruskiego rodu baronów von Fahrenheid. Obiekt niedawno został gruntownie odnowiony – warto więc poświęcić mu chwilę podczas wycieczek. Region obfituje także w liczne punkty widokowe, z których podziwiać możemy wspaniałe krajobrazy północno-wschodniej Polski.

 

  Zobacz także  


Co warto zobaczyć w Gołdapi?

 

Samo miasto także potrafi pozytywnie zaskoczyć. Przede wszystkim może ono służyć za miejsce wypoczynku i bazę wypadową do dalszych wycieczek po Mazurach i Suwalszczyźnie. Ugościć nas może jeden z licznych pensjonatów, hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Spróbujemy tu także lokalnych potraw i dań polskiej kuchni. Warto też odwiedzić tutejsze obiekty sakralne – do najciekawszych należą konkatedra NMP Matki Kościoła i kościół św. Leona. Warto zobaczyć też dwie tutejsze wieże ciśnień – jedna z nich służy obecnie turystom jako punkt widokowy. Na uwagę zasługują też tutejsze Tężnie Solankowe.  Na terenie Gołdapi bardzo łatwo natknąć się na pomniki przyrody – jest ich tu aż osiem. Miasto zachęca także do spacerów – znajdziemy tu deptaki, skwery i parki. Przemieszczając się ulicami miasta natknąć się możemy na zabytkowe kamienice, wille, domy i inne budowle, które pamiętają poprzednie wieki. Nic więc dziwnego, że Gołdap cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów odwiedzających Mazury lub Suwalszczyznę. W okolicy funkcjonuje także centrum narciarskie, które zimą jest rozsądną alternatywą dla miłośników białego szaleństwa. Kilka kilometrów od Gołdapi znajduje się natomiast przejście graniczne z Rosją. Ogrom możliwości regionu łączą się tutaj z bogatą bazą hotelowo-usługową. Warto więc zatrzymać się tutaj przynajmniej na kilka dni. 

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: