×

Wyszukaj artykuł

Sylwester na świecie

Gdzie nowy rok zacznie się najwcześniej? Niedługo zaczną zabawę!

Redakcja Pinbook | 29-12-2019 | skomentuj

Gdzie nowy rok zacznie się najwcześniej? Niedługo zaczną zabawę!

Fotografia poglądowa

OceńJuż za kilkadziesiąt godzin przywitamy rok 2020. Dla wielu z nas północ z 31 grudnia na 1 stycznia jest momentem wyjątkowym. Wyznajemy wówczas miłość, składamy bliskim życzenia i z nadzieją patrzymy na nadchodzący rok. Strefy czasowe naszej planety sprawiają jednak, że nie wszyscy przywitają nowy rok w tym samym czasie. Wydaje się to dziwne, ale niektóre regiony naszej planety zaczną zabawę kilkanaście godzin wcześniej niż Polacy – inni zaś będą musieli poczekać na 2020 nieco dłużej niż my. 

 

  Zobacz także  


Najwcześniej 2020 powitają mieszkańcy wysp Samoa i Kiribati – zaczną oni zabawę już o godzinie 11 czasu polskiego. Kwadrans później fajerwerki wystrzelą na wyspie Chatham (Nowa Zelandia). W południe noworoczne szaleństwo dotrze już do samej Nowej Zelandii.

Nowy Rok na świecie

O godzinie 13 Nowy Rok dotrze na wschód Rosji (rozmiar naszego sąsiada sprawia, że Nowy Rok świętowany jest tam „na raty”). Godzinę później odliczanie zakończą Australia i Nowa Kaledonia. O godzinie 16 rok 2020 dotrze do Japonii, obu Korei i Indonezji. O 21 nowy rok rozpocznie się w Moskwie – godzinę później świętować może Bliski Wschód. O 23 naszego czasu północ wybije u naszych sąsiadów – Litwinów i Łotyszów. Godzinę przed nami zabawę zaczną też między innymi Cypryjczycy, Turkowie, Rumuni i Estończycy. Spora część świata będzie świętować później…O godzinie 1.00 czasu polskiego 1 stycznia zacznie się w Wielkiej Brytanii, Portugalii i Islandii. Już godzinę później 2020 zacznie się w stolicy karnawału – Brazylii. Nieco później odliczanie zakończy się w USA – o godzinie 6,7 i 8 zaczną świętować odpowiednio Nowy Jork, Chicago i Los Angeles. Sylwestrowa noc najdłużej potrwa zaś na Hawajach – północ wybije tam o godzinie 11 czasu polskiego – większość z nas obudzi się już wówczas po szaleństwach sylwestrowej nocy. 


Wszystko na temat:

Sylwester Wiadomości Rozrywka Impreza Wszystkie tagiKomentarze: