×

Wyszukaj artykuł


Garnitur szyty na miarę - czy warto?

Redakcja Pinbook | 03-09-2019 | skomentuj

Garnitur szyty na miarę - czy warto?

Oceń


Zastanawiasz się nad zakupem garnituru, który będzie ponadczasowy i idealnie dopasowany do Twojej sylwetki? Warto wybrać taki model, który wykorzystasz także w kolejnym sezonie. Do wyboru masz gotowe kreacje w sklepach, a także specjalistów, którzy mogą przygotować garnitur szyty na miarę. Co wybrać?

  Zobacz także  

Video dnia:Od czego zacząć?

Przede wszystkim, musisz liczyć się z tym, że garnitur wykonany na miarę będzie o wiele droższy od tradycyjnego, czyli zakupionego w sklepie z odzieżą męską. Warto jednak najpierw wybrać się do centrum handlowego czy miasta, aby sprawdzić, co oferują sieciówki. Zobacz, czy garnitur szyty na miarę jest Ci naprawdę potrzebny. Dlaczego to takie ważne? Z reguły wybierany jest przez mężczyzn, którzy mają trudności z dopasowaniem jednego rozmiaru, np. za szerokie rękawy czy zbyt wąski materiał w udach. Czasem sklepy z odzieżą męską proponują darmowe poprawki krawieckie, jednak są one ograniczone do minimum. Tacy panowie powinni zatem wybrać się do krawca, który wykona dokładne pomiary i dopasuje doskonale skrojony fason do sylwetki. Takie rozwiązanie wybierają także mężczyźni, którzy chcą pozwolić sobie na odrobinę luksusu i zainwestować w siebie. Elegancki strój można wykorzystać na wiele sposobów, dlatego trzeba czuć się w nim dobrze - komfortowo i stylowo. Jeśli chcesz postawić na wysoką jakość materiałów, przyda Ci się szybka gotówka. Pozwoli ona dołożyć pieniądze do Twojego wymarzonego ubrania. Szybka gotówka jest bezpieczna, ale musisz pamiętać o terminowej spłacie.

Dopasowany garnitur, czyli jaki?

Wiesz, że wszystkie garnitury, które trafiają do sklepów z odzieżą męską szyte są w sposób symetryczny? Oznacza to, że lewa strona jest równa prawej. Nie każdy mężczyzna ma idealne proporcje, dlatego jeśli zauważasz, że w przymierzanej kreacji widoczne są niedoskonałości Twojej sylwetki, zrezygnuj z zakupu gotowego ubrania. Garnitur szyty na miarę jest unikalny, dlatego brane są pod uwagę nie tylko wymiary, ale także różnice w budowie. Jeśli wybierzesz takie rozwiązanie, na pewno poczujesz się wyjątkowo. To nie jedyna zaleta. Dopasowany garnitur do ciała oznacza znacznie większy komfort i swobodę ruchów. To niezwykle istotne podczas ważnych uroczystości, np. tańca na weselu, a także spotkań biznesowych. Dobry krawiec powinien z Tobą przeprowadzić szczegółowy wywiad - jak wygląda Twoje życie, w jakich sytuacjach będziesz ubierać garnitur i czy np. dopasować materiał do noszenia torby z laptopem. Brakuje Ci pieniędzy? Szybka gotówka może pomóc Ci z tym problemem.

  Zobacz także  


Szeroki wybór - to Ty decydujesz

W przypadku kreacji szytej na miarę nie tylko możesz liczyć na materiał, który będzie doskonale dopasowany do Twojej sylwetki. To także możliwość szerokiego wyboru, zarówno materiału, jak i dodatków. Możesz dopasować fakturę tkaniny do swojej osobowości. Z biegiem czasu pojawia się ich coraz więcej, ponieważ moda męska rozwija się i wcale nie jest nudna! Warto dobrać też odpowiedni odcień, bardziej uniwersalny lub dopasowany indywidualnie do Twojego wyglądu. Masz także wpływ na wygląd koloru podszewki, wykończenia czy guzików. Dzięki temu możesz stworzyć naprawdę unikatowy ubiór, z którego będziesz cieszyć się przez wiele lat. Wadą takiego rozwiązania jest na pewno czas oczekiwania. W sklepie z gotowymi garniturami masz możliwość zaopatrzenia się w odzież od razu. Jeśli stawiasz na szycie od zera, trzeba będzie poczekać około miesiąca.

 

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz