×

Wyszukaj artykuł

Podoba Wam się?

Facebook ma nowy wygląd – jak go włączyć i wyłączyć?

Redakcja Pinbook | 01-04-2020 | skomentuj

Facebook ma nowy wygląd – jak go włączyć i wyłączyć?

Fotografia poglądowa

OceńFacebook to jedna z największych internetowych potęg. Społecznościowego giganta codziennie odwiedzają miliony użytkowników (oficjalnie zarejestrowanych liczy się już w miliardach). Serwis stał się niemal internetem w pigułce – znajdziemy tu wiadomości, gry czy streamy online. Ofertę uzupełniają oczywiście elementy społecznościowe i możliwość korespondowania ze znajomymi i ludźmi z całego świata. Tak bogata oferta w logiczny sposób przyciąga użytkowników. Sam Facebook stara się też rozwijać i zapewniać coraz wyższą jakość swoich usług. Od niedawna testowany jest nowy wygląd na desktopach, który jednak nie wszystkim przypadł do gustu. 

  Zobacz także  


O możliwości przejścia na nowy wygląd Facebooka dowiadujemy się po zalogowaniu – opcja ta widoczna jest dla coraz większej liczby aktywnych użytkowników portalu. Po jego uruchomieniu ukazuje nam się Facebook w nowej odsłonie.

Nowy wygląd Facebooka – jak go zmienić?

Wygląd nowej desktopowej aplikacji jest zbliżony to mobilnej wersji – Facebook stara się najwidoczniej ujednolicić sposób prezentowania treści na wszystkich urządzeniach. W oczy rzucają się zmiany interfejsu – mniej widoczne są same aktualności, większa waga przyłożona jest natomiast do grup, wydarzeń, gier i materiałów audiowizualnych. Znaczącą zmianą jest też możliwość korzystania z trybu ciemnego (włącza się go z poziomu ustawień). Ten nowy design nie wszystkim przypadł do gustu. Uspokajamy – można jeszcze wrócić do starego wyglądu portalu. W tym celu wystarczy przejść do rozwijanego menu w prawym górnym roku – znajdziemy tam opcję „Przełącz na klasyczną wersję Facebooka”. Tak samo działa to w drugą stronę – możemy więc stopniowo i we własnym tempie oswajać się z nowymi szatami króla internetu. 


Wszystko na temat:

Internet Aplikacje Facebook Wszystkie tagiKomentarze: