×

Wyszukaj artykuł

Warto sprawdzić!

Facebook Lite – mniej wymagająca wersja społecznościowej aplikacji

Redakcja Pinbook | 26-03-2020 | skomentuj

Facebook Lite – mniej wymagająca wersja społecznościowej aplikacji

Fotografia poglądowa

OceńFacebook to niewątpliwie największy portal społecznościowy w całym internecie. Oficjalne dane mówią, że korzystają z niego ponad 2 miliardy użytkowników i trzeba przyznać, że jest to wynik naprawdę imponujący. Nic więc dziwnego, że milionami pobrań może pochwalić się oficjalna aplikacja Facebooka, którą znajdziemy zarówno w Google Play (Android), jak i App Store (iPhone). Różnorodność treści i coraz większa interaktywność serwisu sprawiają jednak, że potrafi on być nie lada obciążeniem dla naszego mobilnego urządzenia. Receptą na tego rodzaju problemy może być Facebook Lite.

  Zobacz także  


Czym tak naprawdę jest Facebook Lite? Jak sama nazwa wskazuje – mamy do czynienia z nieco „odchudzoną” i „lżejszą” wersją popularnej społecznościowej aplikacji.

Facebook Lite – recepta na problemy słabszych urządzeń

Co ma do zaoferowania lżejsza wersja Facebooka? Przede wszystkim gwarantuje ona mniejsze zużycie pamięci, szybsze ładowanie i bezproblemową instalację. Aplikacja zadziała na niemal wszystkich urządzeniach z Androidem i iOS. Facebook Lite oferuje wszystkie podstawowe funkcje standardowej aplikacji – odbierzemy więc powiadomienia, wyślemy wiadomości, sprawdzimy aktualności na karcie czy udostępnimy statusy (wpisy, zdjęcia, relacje). Aplikacja pozwala też na korzystanie z funkcji Marketplace. To ciekawe rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku osób, które mają zwyczajnie dość rozbudowanych opcji aplikacji Facebook – z powodzeniem będzie ono działać także na na nowszych urządzeniach.


Wszystko na temat:

Facebook Internet Aplikacje Wszystkie tagiKomentarze: