×

Wyszukaj artykuł

W którym mieście?

Eurowizja Junior PONOWNIE odbędzie się w Polsce! Tego jeszcze w historii nie było!

Patrycja | dnia: 07-03-2020 | skomentuj

Eurowizja Junior PONOWNIE odbędzie się w Polsce! Tego jeszcze w historii nie było!

AKPA

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Europejska Unia Nadawców zadecydowała, że kolejna Eurowizja Junior odbędzie się… w Polsce! To już drugi raz z rzędu kiedy to konkurs piosenki dziecięcej będzie zorganizowany w Polsce. I chociaż wygraliśmy – nie było to do końca oczywiste. Wszystko przez protesty, które napływały z różnych krajów. Na 17 odsłon do tej pory jedynie 7 razy konkurs odbył się w kraju, który zwyciężył rok wcześniej, więc nic do samego końca nie było oczywiste. Okazało się jednak, że ponownie będziemy mieli szanse być gospodarzem Eurowizji Junior.

  Zobacz także  


Producent wydarzenia stwierdził, że poprzednia edycja konkursu została tak pozytywnie odebrana, że zdecydowano ponownie powierzyć Telewizji Polskiej organizację Eurowizji Junior.

Eurowizja Junior znów w Polsce

W oficjalnym oświadczeniu Jon Ola Sanda, producenta wykonawczego Eurowizji, można przeczytać:

Ogłaszamy, że TVP po raz kolejny zapisze się w historii, organizując Eurowizję Junior w 2020 roku. Zeszłoroczne wydarzenie w Gliwicach wyznaczyło nową jakość. Imponująca produkcja wyniosła konkurs na nowy poziom i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w tym roku ponownie będziemy mogli współpracować z utalentowaną ekipą TVP

Gdzie tym razem odbędzie się Eurowizja Junior 2020? Nie wiadomo, ale wkrótce ma pojawić się oficjalny komunikat które miasto dokładnie będzie gospodarzem Eurowizji Junior.

  Zobacz także  


Przypomnijmy, że w 2018 roku konkurs Eurowizji Junior wygrała Roksana Węgiel z piosenką „Anyone I Want To Be”. Rok później była to z kolei Viki Gabor z piosenką „Superhero”. Prezes Kurski po jej wygranej deklarował, że zrobi wszystko, aby konkurs odbył się kolejny raz w Polsce. Do tej pory Eurowizja Junior nigdy nie odbywała się dwa razy w tym samym kraju, który wygrałby w konkursie. Tylko Niderlandy miały taką możliwość – jednak dwa razy bez wcześniejszej wygranej.

Wszystko na temat:

Eurowizja Junior Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz