×

Wyszukaj artykuł


10 roślin doniczkowych, które są łatwe w uprawie

Redakcja Pinbook | 05-04-2019 | skomentuj

10 roślin doniczkowych, które są łatwe w uprawie

Oceń


Zabiegani miłośnicy roślin często narzekają na skomplikowane zasady pielęgnacji swoich doniczkowych skarbów. Azalie, begonie i storczyki, choć zachwycają pięknem, bez odpowiedniej pielęgnacji skazane są na szybką śmierć. Nie oznacza to jednak konieczności zrezygnowania z marzeń o roślinach w naszych czterech ścianach. Istnieje wiele przedstawicieli flory, którzy nie wymagają od nas zaawansowanych umiejętności i poświęconego czasu. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym roślinom, które są prawie nie do zdarcia.

  Zobacz także  

Video dnia:10. Kaktus

Każdy początkujący powinien rozważyć zakup takiej rośliny. Wymaga jedynie nasłonecznienia i sporadycznego podlewania. W dodatku kaktusy są bardzo tanie i możemy je kupić już za 10-15 złotych za sztukę.

9. Wężownica

Mniej popularna nazwa tej rośliny to sansewieria gwinejska. Ze względu na swoją wysoką odporność na złe warunki jest niezwykle popularna i cieszy oko swoimi strzelistymi liśćmi. Nie należy jej jedynie podlewać za często – może gnić.

8. Zielistka

Niepozorna roślina, której wytrzymałość może zaskoczyć. Wystarczy zapewnić jej temperaturę powyżej 5 stopni Celsjusza i regularnie podlewać. Warto zadbać też o odpowiednie nasłonecznienie – wówczas wynagrodzi to nam swoim nietypowym zabarwieniem liści.

7. Aspidistria wyniosła

Bardzo łatwa w upranie roślina, której nie straszne zmiany temperatur i zacienienie. W przypadku aspidistrii warto jednak zadbać o to, by ziemia w doniczce nie była zbyt przesuszona. Odpowiednio pielęgnowana szybko się rozrasta.

6. Scindapsus złoty

Dekoracyjne i ozdobne pnącze, które z kolei nie wymaga regularnego podlewania. Odporna na przesuszenie roślina przez wiele lat będzie ozdobą naszego mieszkania. W zacienionym miejscu jej  liście stracą na palecie prezentowanych barw.

  Zobacz także  


5. Echmea wstęgowata

Jeśli nie chcesz przejmować się podlewaniem i kondycją gleby w doniczce ta roślina jest dla Ciebie. Pobiera pokarm z powietrza i wytrzymuje dłuższe okresy przesuszenia, co z pewnością jest zaletą w przypadku zapominalskich.

4. Epipremium aureum

Idealna roślina dla początkujących. Jej uprawa niemal nie stawia wymagań, a szybki rozrost ucieszy zaczynających swoją przygodę z roślinami. Bardzo łatwo jest ją rozmnożyć i z łatwością może stać się zieloną ozdobą większych przestrzeni.

3. Patyczaki

Nie chodzi tu o małe zwierzęta przypominające gałązki. Te rośliny doniczkowe tworzą opadające zbiory liści, kojarzące się z zielonym wodospadem. Ich uprawa jest banalna – odporne są na przesuszanie i zacienienie.

2. Dracena

Znana pod nazwą drzewko smoka. Najważniejszą kwestią w jej pielęgnacji jest  wybranie odpowiedniego miejsca. Roślina radzi sobie w trudnych warunkach – nie lubi jedynie stałego wyeksponowania na światło słoneczne.

1. Aloes

Kolejna roślina doniczkowa, która jest bezproblemowa w uprawie. Sprawdzi się w każdych warunkach, a jedyne co jej szkodzi to nadmierne podlewanie, od którego gnije. Można więc śmiało o niej „zapomnieć” na pewien czas.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz