×

Wyszukaj artykuł


10 najlepszych roślin do ogrodu

Redakcja Pinbook | 03-04-2019 | skomentuj

10 najlepszych roślin do ogrodu

Oceń


Każdy działkowicz lub posiadacz ogrodu pragnie jak najlepiej zaaranżować przestrzeń. Sezon na pielęgnacje roślin właśnie się rozpoczął, warto więc zadbać o wyjątkowy wygląd naszego miejsca odpoczynku i rekreacji. Przed wyborem roślin należy dobrać je odpowiednio do obszaru, który chcemy zagospodarować. Elementami, na które musimy zwrócić uwagę są przede wszystkim kondycja gleby, nasłonecznienie i ukształtowanie terenu. Nasze zestawienie to propozycja 10 popularnych roślin ogrodowych, wśród których znajdą się zarówno drzewka, krzewy, jak i kwiaty ozdobne.

  Zobacz także  

Video dnia:10. Róża

Niekwestionowany numer jeden jeśli chodzi o kwiaty ozdobne. Jej piękne kwiaty, dostępne w różnych kolorach, mogą stanowić podstawę rabat lub ozdabiać ogrodzenia. Oprócz pięknego wyglądu kwiatów, róża ma do zaproponowania niepowtarzalny zapach. Bez wątpienia stanowić może ozdobę każdego ogrodu.

9. Nagietek

Jednoroczne kwiaty osiągające do jednego metra wysokości. Rośnie najczęściej w sporych grupach i prezentuje niewielkie kwiaty o pomarańczowym lub żółtym zabarwieniu. Wysokie odmiany stanowić mogą ozdobę działki lub ogrodu, a niskie świetnie skomponują się ze ścieżkami lub granicami naszej przestrzeni.

8. Bluszcz

Ozdoba zacienionych miejsc naszej strefy zieleni. Wiele odmian rośliny pozwala na różne wariacje dotyczące jej zastosowania. Bluszcz sprawdzi się zarówno jako ozdoba ścian zabudowań czy ogrodzeń, jak i pni drzew, które obrasta, nadając im szczególnego uroku.

7. Dąb szypułkowy

Drzewo może osiągać niebotyczne rozmiary i polecamy je głównie osobom, które do zagospodarowania mają sporą przestrzeń. Wówczas może stać się ozdobą posesji, a odpowiednio posadzone zespoły drzew mogą stać się ozdobą każdej drogi lub alei.

6. Jodła kalifornijska

Drzewo, które sprawdzi się w każdych warunkach. Jej wyjątkowa odporność na warunki zewnętrzne i charakterystyczne, bladozielone barwy nadadzą działce nietypowego wyglądu.

5. Świerk biały

Jedno z popularniejszych drzew ozdobnych. Na szczególną uwagę zasługuje ich regularny, stożkowaty kształt, który pozwala zaadaptować zespoły świerków nawet na dużej przestrzeni.

4. Hortensje

Popularne kwiaty dostępne w wielu wariantach kolorów. Są roślinami wieloletnimi, więc odpowiednio przezimowane będą prezentować swój urok co roku. Najczęściej mają charakter roślin krzewiastych, które doskonale odnajdują się w zacienionych miejsach.

  Zobacz także  


3. Kalina koralowa

Krzew ozdobny osiągający maksymalnie 4 metry wysokości. Jasnozielone liście we wrześniu nabierają cieplejszych barw, nadając ogrodowi urok złotej polskiej jesieni. Ozdobę stanowią też kwiatostany w formie białych kulek, przypominających perły.

2. Drzewa owocowe

Uwagę przykuć mogą zwłaszcza jabłonie i wiśnie. Na wiosnę, w porze kwitnienia, zachwycają one licznymi drobnymi kwiatami w białych i różowych kolorach. Odpowiednio pielęgnowane rośliny nadają ogrodowi charakter małego sadu.

1. Budleja Dawida

Duży krzew kwiatowy, który doskonale sprawdza się w osłoniętych miejscach. Roślinie nie przeszkadza jednak wolna przestrzeń, a obfite kwiatostany w różnych kolorach mogą być ozdobą zarówno zakątków naszego ogrodu, jak i zbiorników wodnych.

Zaprezentowane przez nas rośliny to jedynie propozycje. Mnogość odmian i gatunków pozwala nam na zaprojektowanie swojego ogrodu czy działki w niepowtarzalny sposób. Pamiętajmy jednak, że rośliny wymagają opieki. Dopiero odpowiednio doglądane ukażą nam swoje prawdziwe piękno. Planując zagospodarowanie swojej zielonej przestrzeni warto wszystko dokładnie zaplanować. Piękny ogród to nie tylko przyjemność dla oczu i ducha.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz