×

Wyszukaj artykuł


Jak je obchodzić?

Dzień singla – to nie musi być smutne święto!

Redakcja Pinbook | 15-02-2020 | skomentuj

Dzień singla – to nie musi być smutne święto!

Fotografia poglądowa

Oceń


Tegoroczny dzień zakochanych już za nami – Walentynki to tradycyjna okazja do romantycznych wyzwań i spędzaniu czasu we dwoje. Dzień później następuje dzień singla – 15 lutego to święto wszystkich tych, którzy jeszcze nie znaleźli swojej drugiej połówki lub w pełni świadomie wybrali życie w pojedynkę. Gdzie narodziło się to nietypowe święto? Jego korzeni należy szukać w słonecznych Włoszech – życie w pojedynkę wybiera tam nawet co druga osoba. Dlaczego święto wypada akurat 15 lutego? Nie chodzi tu tylko o bezpośrednie następstwo walentynek – jest to też bowiem dzień świętego Faustyna, który jest patronem samotnych serc. 

  Zobacz także  

Video dnia:Dzień singla nie jest obchodzony na całym świecie. Podobne święto w Chinach obchodzone jest na przykład 11 listopada. Jak świętują polscy single? Oto pomysły na ciekawe spędzenie tego dnia.

Jak świętować dzień singla?

Dzień singla nie musi być bynajmniej powodem do smutnych refleksji i depresyjnych nastrojów. Samotni i żyjący w pojedynkę od wielu lat w tym dniu bawią się wyjątkowo dobrze. W tym roku świętowanie może być jeszcze bardziej intensywne – 15 lutego to przecież sobota. Można więc liczyć na to, że kluby i dyskoteki będą pękać w szwach. Osoby decydujące się na życie singla świętują także w aktywny sposób – często organizują wycieczki, wyjazdy i wspólne imprezy. Co podarować singlowi w dniu jego święta? Świetnie sprawdzi się chociażby roślina doniczkowa lub słodycze. Pamiętajmy, że dziś życie w  pojedynkę nie musi oznaczać samotności i problemów ze znalezieniem drugiej połówki. Dziś bycie singlem coraz częściej kojarzone jest bowiem z wygodnym stylem życia, który przemawia szczególnie do osób młodych – stawiają oni na karierę i rozwój osobisty. 


Wszystko na temat:

Związki Walentynki Święta Wszystkie tagiDodaj komentarz