×

Wyszukaj artykuł


Szybki poradnik

Drukowanie bezpośrednio z telefonu iPhone – jak to zrobić?

Redakcja Pinbook | 10-04-2020 | skomentuj

Drukowanie bezpośrednio z telefonu iPhone – jak to zrobić?

Fotografia poglądowa

Oceń


Urządzenia mobilne w ostatnich latach bardzo mocno zdominowały nasze codzienne życie. Niewiele jest obecnie osób, które w ogóle nie korzystają z telefonów komórkowych czy tabletów. Nic więc dziwnego, że sporą popularnością cieszą się też sprzęty Apple, które od lat kojarzone są ze świetnym designem i wysoką jakością. Smartfony mogą z powodzeniem zastępować także sprzęty biurowe i warto znać triki, które w jeszcze większym stopniu umożliwiają nam korzystanie z możliwości posiadanego sprzętu. Jednym z takich udogodnieć jest możliwość wydruku bezpośrednio z naszego telefonu iPhone.

  Zobacz także  


Z naszego iPhona będziemy drukować za pośrednictwem funkcji AirPrint – warto więc sprawdzić drukarkę pod kątem jej obsługi. Następnie upewnić się należy, ze oba nasze urządzenia (drukarka i telefon) są połączone z tą samą siecią Wi-Fi).

Drukowanie z telefonu iPhone

W pierwszej kolejności powinniśmy oczywiście otworzyć aplikację, z której chcemy dokonać wydruku. Teraz musimy namierzyć opcję drukowania – domyślnie znajduje się ona w menu kontekstowym (rozwijanym za pomocą ikonki trzech kropek) lub w menu udostępniania aplikacji. Pamiętać należy jednak, że nie wszystkie aplikacje obsługują opcję AirPrint. Teraz wystarczy kliknąć „Drukuj” (ikonka drukarki) i wybrać sprzęt z listy drukarek znajdujących się w naszym zasięgu. Ustalić należy teraz liczbę kopii, zakres wydruku czy jego szczegóły. Po zatwierdzeniu wszystkich informacji powinien zacząć się proces drukowania naszego dokumentu.


Wszystko na temat:

Technologia Poradnik Iphone Wszystkie tagiKomentarze: