×

Wyszukaj artykuł


Domowe sposoby na opuchnięte kostki

Redakcja Pinbook | 11-09-2019 | skomentuj

Domowe sposoby na opuchnięte kostki

Oceń


Opuchnięte kostki są najczęstszą przypadłością osób, które prowadzą głównie siedzący tryb życia. Szczególnie dają o sobie znać, gdy jest ciepło. Przyczyną opuchniętych kostek mogą być także różnego rodzaju choroby na przykład zaburzenia układu krążenia, niewydolność nerek czy żylaki nóg.

  Zobacz także  


Przyczyny opuchniętych kostek 

Przyczyną opuchniętych kostek jest przedostawanie się wody z krwi przez ścianki tkanek. Do niegroźnych, przejściowych czynników, opuchniętych kostek zaliczamy siedzący tryb życia, ciąże, podeszły wiek, napięcie przedmiesiączkowe. Jest są także poważne czynniki takie jak niedoczynność tarczycy, niewydolność serca, choroby zakrzepowo-zatorowe, niewydolność nerek, otyłość. Opuchnięte kostki mogą spotkać także osoby, które przyjmują leki hormonalne, sterydowe, przeciwdepresyjne czy tabletki antykoncepcyjne. Nogi puchną często także na skutek odwodnienia organizmu, alergii na składnik kosmetyku czy zbyt dużej ilości soli w posiłkach.

Domowe sposoby na opuchnięte kostki

Jeśli lekarz wykluczył choroby, które powodują, ze twoje kostki puchną, to możesz skorzystać z domowych sposobów. Najlepszym i najprostszym sposobem na poradzenie sobie z tą dolegliwością jest ułożenie nóg powyżej tułowia, na przykład na krześle, czy poduszkach. Kolejnym sposobem są kompresy z lodem lub moczenie nóg w chłodnej wodzie. Możesz zaopatrzyć się także w żel z kasztanowca lub tabletki z diosminą. Jeśli wolisz zapobiegać niż reagować, pij conajmniej dwa litry wody dziennie, ogranicz spożycie soli do minimum i ruszaj się codziennie! To pomoże nie tylko na spuchnięte kostki, ale będzie dobre dla całego twojego organizmu i umysłu.

Sprawdź także: Domowe sposby na bezsenność 

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz