×

Wyszukaj artykuł

Intuicyjny i darmowy

Discord – darmowy komunikator z wieloma opcjami!

Redakcja Pinbook | 19-03-2020 | skomentuj

Discord – darmowy komunikator z wieloma opcjami!

Materiały promocyjne aplikacji

OceńDzisiejszy świat internetem stoi – sieć stała się wiodącym medium i nie sposób wyobrazić sobie codzienne życie bez jej używania. Dziś z internetu korzystają zarówno seniorzy, jak i coraz młodsze dzieci (nie mówiąc już o gronie dorosłych, którzy smartfony mają niemal przyrośnięte do dłoni). Wszyscy oni są w niemal nieustannym kontakcie – wszystko za sprawą wspomnianego wcześniej internetu i aplikacji, które tą komunikację ułatwiają. Na rynku znajdziemy sporo różnego rodzaju komunikatorów internetowych, wśród których nietrudno znaleźć aplikacje działające zarówno na komputerze, jak i na telefonie. Jedną z nich jest Discord.

  Zobacz także  


Discord pobrać można w wielu miejscach w internecie – aplikacja jest zupełnie darmowa. Jej mobilne wersje można ściągnąć ze sklepów Google Play (Android) i App Store (iPhone). 

Discord – aplikacja młodych?

Premiera Discorda miała miejsce w roku 2015 – komunikator miał być następcą niezwykle popularnego Teamspeaka. Początkowo aplikacja powstała podobnie jak on z myślą o graczach. Później jednak ewoluowała i stała się uniwersalnym komunikatorem internetowym, który pozwala między innymi na:

- tworzenie dedykowanych kanałów
- wysyłanie wiadomości tekstowych i obrazkowych
- prowadzenie rozmów i konferencji wideo

Discord świetnie sprawdzi się więc w każdej grupie, która stara się mieć ze sobą w miarę aktywny kontakt. O popularności programu najlepiej świadczą liczby – w 2019 roku liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 200 milionów. 


Wszystko na temat:

Technologia Internet Programy i aplikacje Wszystkie tagiKomentarze: