×

Wyszukaj artykuł

Który jest najlepszy?

Darmowe antywirusy - czy warto z nich korzystać?

Redakcja Pinbook | 08-09-2020 | skomentuj

Darmowe antywirusy - czy warto z nich korzystać?

Fotografia poglądowa

OceńCeną jaką płacimy za wszystkie możliwości internetu są liczne zagrożenia, które czyhają na nas w sieci. Największym z nich są wirusy i robaki internetowe – możemy zadbać jednak o darmowy antywirus. Każdy aktywny użytkownik internetu prędzej czy później będzie borykał się z atakami na swój komputer osobisty. W większości są to wirusy i robaki internetowe, które skutecznie mogą zwolnić działanie naszego sprzętu i wyrządzić innego rodzaju szkody – jak chociażby kradzież tożsamości. Warto więc odpowiednio się zabezpieczyć. Internet proponuje wiele opcji, które pozwalają na przygotowanie się do ewentualnego ataku. Warto więc zainteresować się tematem darmowych programów antywirusowych, w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć. 

  Zobacz także  


Darmowe antywirusy – czy warto?

Z pewnością nawet darmowa i okrojona wersja ochrony antywirusowej to lepsze zabezpieczenie niż jej całkowity brak. Bezpłatne programy są jednak bardzo często dopracowane i nie pozostawiają wiele do życzenia. Jednym z najpopularniejszych tego typu programów jest Avast, który choć posiada wersję komercyjną, to w darmowej odsłonie doskonale sprawdzi się w użytku domowym. Blokuje niemal wszystkie ataki szkodliwego oprogramowania i daje nam poczucie bezpieczeństwa przy samodzielnej eksploracji internetu. Kolejną ciekawą alternatywą dla płatnych programów ochronnych jest produkt AVG, który przyzwoicie prezentuje się w większości testów. Na uwagę zasługuje też Windows Defender, który ponadprzeciętnie radzi sobie z internetowymi robakami. Swoją alternatywę posiada też Kaspersky, którego darmowa wersja prezentuje wysoką skuteczność, z którą kojarzona jest firma. Poza wymienionymi, na rynku wystepuje wiele innych programów, które oferują bogatą funkcjonalność. Warto więc przed podjęciem decyzji sprawdzić, których z nich najbardziej spełnia pokładane w nim oczekiwania. Nasz komputer warto też zabezpieczyć za pomocą AdwCleanera, który pomoże w usunięciu niechcianego oprogramowania z dysku naszego komputera. 

  Zobacz także  


Antywirusy do pobrania

Aby skorzystać z darmowych antywirusów wystarczy pobrać pliki instalacyjne z sieci. Nie nastręcza to jednak wielu problemów. Wystarczy odnaleźć interesujący nas program i udać się na stronę jego producenta. Pliki instalacyjne znaleźć możemy też na wielu stronach z darmowymi programami. Pamiętajmy, że używanie komercyjnych programów antywirusowych zawsze wiąże się z zakupem licencji, a ich darmowe użytkowanie najczęściej związane jest z darmową wersją próbną

Wszystko na temat:

Technologia Komputery Wszystkie tagiKomentarze: