×

Wyszukaj artykuł

Wiedzieliście o tym?

Czym jest tryb samolotowy i dlaczego go używamy?

Redakcja Pinbook | 16-04-2020 | skomentuj

Czym jest tryb samolotowy i dlaczego go używamy?

Fotografia poglądowa

OceńSmartfona ma dziś niemal każdy – bez problemu posługuje się nim znaczna większość społeczeństwa. Nic więc dziwnego, że większość z użytkowników nowoczesnych telefonów chce znać wszystkie ich możliwości i techniczne meandry. Jednym z ciekawszych i mniej znanych tematów jest tryb samolotowy naszego urządzenia, który najczęściej możemy włączyć nawet z poziomu menu rozwijanego u góry ekranu. Do czego jednak właściwie służy ten tryb i jakie opcje posiada? Dlaczego nazywamy go trybem samolotowym i co dokładnie blokuje? Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. 

  Zobacz także  


Tryb samolotowy najczęściej używany jest obecnie do oderwania się od internetowo-telefonicznej rzeczywistości. Nikt do nas wówczas nie zadzwoni ani nie wyśle SMS-a. Jego początki i docelowe zastosowanie są jednak zupełnie inne.

Jak działa tryb samolotowy?

Tryb samolotowy zawdzięcza swoją nazwę pierwotnemu przeznaczeniu – jego uruchomienie ma wyłączyć podstawowe funkcje (dane komórkowe, SMS i połączenia) na czas trwania lotu – w przeciwnym razie mogłyby one wywołać zakłócenia w urządzeniach nawigacyjnych i komunikacyjnych lecącej maszyny. W tym trybie można spokojnie tworzyć wiadomości tekstowe czy maile, które wysłane zostaną przy kolejnym połączeniu się z siecią komórkową. Tryb samolotowy pomaga także w oszczędzaniu baterii, która wolniej rozładowuje się podczas jego wykorzystywania. Nic więc dziwnego, że potocznie jest on nazywany trybem offline. Oprócz telefonu posiadają go również tablety, komputery czy elektroniczne czytniki książek. 


Wszystko na temat:

Technologia Telefony Wszystkie tagiKomentarze: