×

Wyszukaj artykuł


40 urodziny

Życzenia, wierszyki oraz kartki na 40 urodziny

Redakcja Pinbook | 12-12-2019 | skomentuj

Życzenia, wierszyki oraz kartki na 40 urodziny

Fotografia poglądowa

Oceń


Życzenia na 40 urodziny

40 lat minęło, jak jeden dzień… Motyw przewodni z serialu „Czterdziestolatek” na stale utkwił w naszej kulturze jako przyśpiewka z okazji tej wyjątkowej rocznicy urodziny. Kiedy wkraczaliśmy w dorosłe życie, ten wiek wydawał nam się tak odległy, że aż nierealny. Wielu z nas odsuwało od siebie myśli o osiągnięciu tego wieku. Czemu? Bo uważamy, że jest to swego rodzaju granica młodości… Nic bardziej mylnego! 40 urodziny to dzień, w którym rozkwitamy jak pąki. To jeden z najbardziej wyjątkowych momentów w naszym życiu, kiedy rozpoczynamy nasz dorosły czas.
Czego życzyć osobie, która przekracza tą granicę? Oczywiście – szczęścia i zdrowia – bo to w końcu najważniejsze. Jeśli nie wiemy jakich dokładnie słów użyć, skorzystajmy z podpowiedzi, które przygotowane są również na naszej stronie.

Wierszyki na 40 urodziny

Przyśpiewka z początku artykułu to znakomita podpowiedź jak rozpocząć swoją intencjonalną wypowiedź. Jest z nią jednak mały problem – każdy ją zna i na pewno nie będziemy jedynymi, którzy z niej skorzystają w swoich życzeniach. Jeśli chcemy, by to się nie zdarzyło, a nasze słowa były wyjątkowe już od samego początku – spróbujmy zawrzeć to w poemacie! Jakim? Oczywiście, nie musimy od razy konkurować z Janem Kochanowskim i jego fraszkami, wystarczy chwilę pomyśleć, przypomnieć sobie nasze i solenizanta wspólne chwile i doświadczenia i przelać je na papier. Aby nadać temu wierszowy tryb, warto pomyśleć o rymach i zabawnych metaforach. Takie życzenia to gwarancja zadowolenia solenizanta i pewność, że zostaniemy zapamiętani.

Kartki na 40 urodziny

Uwielbiasz składać życzenia, ale chciałbyś, żeby adresaci mogli do nich wrócić? Oczywiście, najpiękniej jest je złożyć osobiście i wydeklamować, jednak czy pamięć solenizanta nie zawiedzie? Czy za miesiąc, kiedy wróci myślami do swojej urodzinowej imprezy, przypomni sobie twoje słowa? Nawet najszczersze i najpiękniejsze intencje ciężko dokładnie zapamiętać, szczególnie w natłoku urodzinowych życzeń. Aby nasze były wyjątkowe i trwałe, zapiszmy je na kartce na 40 urodziny z piękną grafiką, na którą samo spojrzenie przywoła miłe wspomnienia.

  Zobacz także  


Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz