×

Wyszukaj artykuł


Czego nie robić podczas sprzątania?

Redakcja Pinbook | 05-09-2019 | skomentuj

Czego nie robić podczas sprzątania?

Oceń


Sprzątanie nie jest wcale taką prostą czynnością, jak mogłoby się wydawać. Czasami możemy popełniać błędy, które utrudniają nam skuteczne uporządkowanie przestrzeni. Często zdarza się, że nasz wysiłek nie przynosi także efektów, na które liczyliśmy. Sprawdź, czego lepiej nie robić!

Pierwszą zasadą efektywnego sprzątania jest dobra ogranizacja czasu. Zanim zaczniesz wielkie porządki ustal kolejność czynności. Zajmujesz się jednym pomieszczeniem i przechodzisz do kolejnego? Czy może skupiasz się najpierw na wycieraniu kurzy, a potem myciu podłogi we wszystkich pomieszczeniach? Zawsze warto poprosić o pomoc domowników. Pracując razem, możecie zrobić więcej w krótszym czasie.

Sprawdź również: Naturalny sposób na zabicie pleśni 

  Zobacz także  


Błędy podczas sprzątania pokoju dziennego

Mycie okien w słoneczny dzień nie jest dobrym pomysłem. Wysoka temperatura i słońce sprawiają, że płyn do mycia szybciej wysycha. Co za tym idzie, na szybach zostają nieestetyczne zacieki.

Sprzętów elektronicznych nie należy czyścić zwykłymi środkami do czyszczenia. Zanim przystąpisz do sprzątania sprawdź czy masz specjalne środki do czyszczenia elektronicznych przedmiotów. Jeśli nie masz, możesz przetrzeć je wilgotną ściereczką.

Nie stosuj środka czyszczącego bezpośrednio na powierzchnie mebli. Zanim zaczniesz wycierać kurze rozpyl chemikalia na ściereczkę i dopiero wtedy przeszyj brudną powierzchnię. Bezpośrednie spryskiwanie mebli sprawia, że na ich powierzchni pozostaje trudny do usunięcia osad.

Nie szoruj plam na dywanie. Jej uporczywe wcieranie nie sprawi, że plama zniknie. Takie działanie może sprawić jedynie, że bród wejdzie głębiej, a także jego włókna zostaną zniekształcone.

Nie używaj miotły. Lepiej jest odkurzyć. Zamiatanie nie pomoże Ci pozbyć się kurzu. Ta czynność sprawia, żę kurz się podnosi i opada z powrotem na podłogę oraz meble.

Sprawdź również: Jak przewidzieć zawał 9 lat wcześniej 

  Zobacz także  


Błędy podczas sprzątania łazienki 

Natychmiastowe spłukiwanie środków czystości nie jest dobrym pomysłem. Preparaty te potrzebują czasu, aby usunąć brud. Pamiętaj, także żeby spłukiwać środki czyszczenia ciepłą wodą. Nie używaj za dużo środka czyszczącego. To wcale nie zwiększy jego skuteczności. Najlepiej używać proporcji podanych na opakowaniu. 

Nie wkładaj mokrej szczotki klozetowej odrazu do podstawki. Daj jej chwilę przeschnąć. Wilgoć jest pożywką dla zarazków. 

Plama nie zejdzie z ubrania jeśli jej wcześniej nie zapierzesz. W tym celu możesz użyć płynu do mycia naczyń lub odplamiacza. 

Zawsze zaczynaj sprzątanie od powierzchni położonych najwyżej, następnie stopniowo przechodź w dół. Odkurzanie i mycie podłogi powinno zakończeniem sprzątania, a nie jego początkiem. Nie zapomnij o założeniu rękawiczek. Środki czyszczące są bardzo niebezpieczne dla naszych dłoni i paznokci. 

Sprawdź również: Oto co zabija polaków z zimną krwią. Na ich własne życzenie. 

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: